Generatory EMC dla inżynierów LANGER - Specjalistyczne Testery, Przyrządy i Systemy Pomiarowe

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Generatory EMC dla inżynierów LANGER

Generatory pola
Małe i poręczne generatory impulsów używane do wykrywania słabych punktów w testowanym urządzeniu

Generatory pola mini-wybuchu są szczególnie małe. Służą do identyfikowania i eliminowania słabych punktów w zespołach elektronicznych w fazie rozwoju. Generują impuls lub pole ESD na ich końcówce. Generatory mini-burst są prowadzone ręcznie przez badany sprzęt (na przykład na płytce drukowanej) z końcówkami emitującymi pole zbliżone do powierzchni. Słabe punkty reagują na pulsujące pole i wystąpią niesprawności. Generatory pól impulsowych można zastosować do wybranych pojedynczych sekcji projektu płytki drukowanej, aby zidentyfikować potencjalne słabe punkty (usterki w systemie podłoża, pojedyncze ślady lub kołki IC). Oddzielne sprzężenie magnetyczne (P11 i P12) i elektryczne (P21) pozwala na optymalne dopasowanie środków zaradczych EMC do odpowiedniego słabego punktu.

Zestaw zawiera:
1x P11, generator pola Mini Burst (B)
1x P12, generator pola mini-serii (B)
1x P21, E-mini generator pola
1x Pokrowiec P1, obudowa generatora pól Mini Burst
1x P1 m, P1 Set User Manual


Parametry techniczne:
  • Wytworzona siła pola elektrycznego ca.  - 100 kV / m
  • Wytworzona gęstość strumienia magnetycznego ca.  - 1 mT
  • Parametr impulsowy:
     Czas narastania  - 1,8 ns ... 10 ns
     Częstotliwość pojedyncza -  / 5 kHz
  • Napięcie zasilania  - 1,5 V / AAA
P11 - Generator pola Mini Burst (B)
Mini-generator pola serii P11 tworzy pole magnetyczne zakłócające o średnicy ok. 3 mm na końcu. Zlokalizowane impulsy mogą być przesyłane za pośrednictwem tego pola na powierzchnię płytek drukowanych i elementów pozwalających na słabe punkty.
P12 - Generator pola Mini Burst (B)
Mini-generator pola serii P12 tworzy pole magnetyczne zakłóceń, które działa jak zacisk sprzęgający. Pozwala to na połączenie prądu zakłócającego w pojedyncze ścieżki przewodzące, piny IC, elementy SMD i cienkie kable (płaskie kable).
P21 - Generator pola elektrycznego E-mini Burst
Mini generator pola elektrycznego P21 tworzy na jego końcówce pole elektryczne, które nadaje się do sprzęgania ze ścieżkami przewodzącymi, drutami, szpilkami i komponentami, zwłaszcza elementami SMD, takimi jak rezystory i kondensatory. Można testować pojedyncze przewody płaskich kabli lub styków wtykowych.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego