Skanery EMC - Specjalistyczne Testery, Przyrządy i Systemy Pomiarowe

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Skanery EMC

Firma LANGER opracowała skanery EMC do badania urządzeń elektronicznych na etapie konstrukcji, R&D, stosowane także do celów edukacyjnych związanych z EMC.


Sondy EMC (pola bliskiego) są umieszczane na specjalnym manipulatorze, który jest automatycznie poruszany w trzech osiach.  Oprogramowanie dba o prawidłowe przeskanowanie powierzchni całej płytki, zachowując odpowiedni odstęp od elementów aktywnych i ścieżek. Jest to bardzo istotne ze względu na poprawność uzyskiwanych wyników - sondy pola bliskiego muszą być precyzyjnie umiejscowiane w odpowiedniej odległości, w przeciwnym razie wyniki pomiaru promieniowania zakłóceń z powierzchni płytki były by całkowicie niewiarygodne, niezbędną dokładność pozycjonowania zapewniają serwomechanizmy i komputer sterujący. Do sond pola bliskiego podłączyć można dowolny odbiornik EMC lub analizator widma. W efekcie uzyskujemy dokładną mapę zakłóceń z powierzchni płytki  - oprogramowanie CHIPSCAN.

SKANERY:  Product Overview broszura informacyjna

badanie źródeł zakłóceń na płytce PCB
FLS 106, skaner automatyczny, wymiary skanowanej przestrzeni: 600 x 400 x 50 mm, 2D, 3D

broszury: LANGER FLS106 IC, LANGER FLS 106 PCB       


Skaner jest sterowany oprogramowaniem ChipScan-Scanner poprzez PC. To oprogramowanie pozwala użytkownikowi odczytywać i rejestrować wyniki pomiarów zakłóceń zmierzone analizatorem widma. Wyniki mogą być reprezentowane w postaci wykresów 2D lub 3D, można je także eksportować w fotrmacie CSV

Oprogramowanie posiada funkcję unikania kolizji "collision protection“:
  • zabezpiecza głowicę sondy przed uszkodzeniami i dotykaniem badanych układów,
  • pozwala na wykonywanie pomiarów z bezpiecznej wysokości

Sonda podłączona do skanera FLS106 PCB jest umieszczana w specjalnym uchwycie. Sonda może byc automatycznie pozycjonowana w osiach x, y, z.
Następujące sondy mogą być wykorzystywane w zależności od zadań:
  • XF (30 MHz to 6 GHz)
  • RF (30 MHz to 3 GHz)
  • LF (100 kHz to 50 MHz)
Skaner FLS106 PCB może być doposażony do wersji FLS106 IC.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego