Skopometry BK-PRECISION - Specjalistyczne Testery, Przyrządy i Systemy Pomiarowe

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Skopometry BK-PRECISION

PRZYRZADY POMIAROWE > OSCYLOSKOPY i SKOPOMETRY > SKOPOMETRY

Firma SEFRAM / BK Precision specjalizuje się w opracowaniu i produkcji przyrządów pomiarowych na potrzeby warsztatowe i serwisowe. Nowoczesne oscyloskopy są niezbędnym narzędziem diagnostycznym każdego warsztatu czy pracowni konstruktorskiej.Najważniejsze parametry charakteryzujące oscyloskopy:


1. Pasmo przenoszenia MHz
Wzmacniacze wejściowe oscykoskopów działają w paśmie od prądu stałego DC do dziesiątek, setek i więcej MHz. Pasmo przenoszenia określa górną częstotliwość graniczną przy której wzmocnienie spada o ok. 3dB.
2. Szybkość próbkowania
- w czasie rzeczywistym (Real Time), jest to szybkość działania przetowrników analogowo - cyfrowych, im więcej tym lepiej.
- dla sygnałów powtarzalnych (ETS, Equivalent Time Sampling), jest to funkcja pozwalająca oscyloskopowi na dobre zobrazowanie oglądanego szybkkiego przebiegu, pod warunkiem, że jest to przebieg powtarzalny, np. sygnał sinusoidalny. W ten sposób oscyloskop może prawidłowo wyświetlać kształt szybkiego przebiegu, nawet gdy rzeczywista szybkość (częstotliwość) próbkowania jest mniejsza lub porównywalna z częstotliwością sygnału wejściowego. Zazwyczaj szybkość próbkowania z powtarzaniem (tzw. Repetitive Sampling) jest wielokrotnie wyższa niż Rzeczywista (Real Time). Funkcja stopniowego "gromadzenia" próbek nadaje się do obserwacji prawidłowo zsynchronizowanych sygnałów wejściowych, które mają powtarzalny charakter.
Przy pomiarach szybkich sygnałów o charakterze jednorazowym (np. rzadko powtarzalne impulsy) musimy polegać na Rzeczywistej Szybkości Próbkowania (Real Time)
3. Długość pamięci - rejestrowanego rekordu
Im większa tym lepiej, dzięki temu można przechwycić dłuższy fragment sygnału, a następnie można go przybliżać (ZOOM) dla dokładnego zbadania.

4. Funkcja MULTIMETRU
W zastosowaniach przenośnych często zachodzi potrzeba użycia oscyloskopu i multimetru. Połączenie tych przyrządów nosi nazwę SKOPOMETR (SCOPOMETER). Typowo funkcja SKOPOMETRU wymaga podłączenia sond pomiarowych do wydzielonych wejść typowych dla multimetru.


Dla potrzeb analizy, edycji i tworzenia raportów na podstawie zarejestrowanych sygnałów oscyloskopowych dostępne jest oprogramowanie
WaveXpress (SEFRAM / BK- Precision)

Seria BK251X

  • BK2515, 60MHz, izolowane kanały

  • BK2516, 100MHz, izolowane kanały

  • BK2512, 100MHz, nieizolowane kanały

  • BK2511, 60MHz, nieizolowane kanały

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE
Szybkość próbkowania
1GS/s w czasie rzeczywistym (z przeplotem),
Długość pamięci 2Mpunkty
Wbudowany multimetr, maksymalne wskazanie 6000

Automatyczne pomiary
, FFT
Waga 1.54kg
Interfejs USB, Oprogramowanie PC
Możliwość pracy w trybie Rejestratora
Zasilanie akumulatorowe, >3 godziny pracy na akumulatorze


BROSZURA TECHNICZNA DLA SERII BK25XXINSTRUKCJA OBSŁUGI serii BK25XX
        

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego