AR DRONE - HIK-CONSULTING

AR DRONE - HIK-CONSULTING

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

AR DRONE

WIEDZA SZKOLENIA > OUTDOOR HOBBY

Nowoczesna technologia, połączenie nauki i hobby: AR DRONE firmy Parrot to najnowocześniejsza (cywilna) kontrukcja latająca.

AR DRONE 2.0 to czterosilnikowy śmigłowiec elektryczny przeznaczony do latania w otwartej przestrzeni i w pomieszczeniach zamkniętych:

stabilizacja żyroskopowa w 3 osiach
stabilizacja akcelerometryczna
sterowanie poprzez
Smartphone, Tablet
2 kamery, przesył obrazu
HD do iPhone, Android, iPad...
nowy tryb sterowania ABSOLUTE CONTROL
wysokościomierz ultradźwiękowy i barometryczny zmożliwością ustawienia maksymalnego pułapu
LINUX jako system operacyjny, interfejs USB
Waga 380g


AR DRONE W PRAKTYCE - OPIS - BUDOWA DZIALANIE - KLIKNIJ

Sterowanie odbywa się poprzez telefon lub tablet, w połączeniu z transmisją obrazu z kamer pokładowych bezpośrednio do telefonu użytkownika daje niezwykłe możliwości sterowania i mobilności - nie tylko do zastosowań rekreacyjnych, ale także do zastosowań profesjonalnych, gdy zachodzi potrzeba inspekcji trudno dostępnych miejsc np. dachu, wysokich ścian (wpinaczka).

Oprogramowanie do sterowania AR DRONE może być także instalowane na iPAD (Apple), lub urządzeniach z stystemem Android. Nowa kamera przednia HD pozwala także na rejestrację wideo na tablecie, z rozdzielczością 720p, 30fps. Kąt widzenia przedniej kamery to 92 stopnie.
Filmy i zdjęcia mogą być zapisywane w pamięci tableta lub na pamięci USB. Oprogramowanie można pobrać z internetu. Nowe funkcje oprogramowania to m.in. tryby Autopilota przydatne do wykonywania zdjęć wg. ustalonych algorytmów poruszania się śmigłowca: Travelling, Pan, Crane.

Powiązanie filmów i zdjęć wykonywanych przez AR Drone 2.0 z lokalizacją pozwala na dołączenie do społeczności użytkowników AR Drone 2.0, a także szybki przegląd obecności innych użytkowników w pobliżu naszej lokalizacji.

Sterowanie i transmisja obrazu odbywa się poprzez telefon iPhone4, dodatkowe oprogramowanie umożliwia symulację walki powietrznej - po założeniu na AR DRONE specjalnego oznakowania jest on rozpoznawany przez oprogramowanie przeciwnika, a jego prawdziwy obraz może zostać "podmieniony" elektronicznie na obraz np. latającego robota. Inny soft pozwala na zaprogramowanie poszukiwania zapisanego w pamięci obiektu. Śmigłowiec poszukuje obiektu pasującego do wzorca wg. zadanych algorytmów, potrafi przy tym omijać przeszkody.  
Oczywiście jak do każdego śmigłowca dostępne są komplety wszystkich części zamiennych i uaktualnienia oprogramowania.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego