Detekcja osob za sciana - Specjalistyczne Testery, Przyrządy i Systemy Pomiarowe

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Detekcja osob za sciana

TECHNIKA SPECJALNA > ACUSTEK Monitorowanie Rejestracja > OBSERWACJA ZA SCIANA
ACU - CPR4
Detektor obecności za ścianą
Zastosowania: sprawdzanie obecności ludzi za ścianą, ratownictwo medyczne, działania antyterrorystyczne...


Specjalizowany przyrząd umożliwiający wykrywanie ruchu, nawet bardzo powolnego i obecności ludzi za ścinami. Detektor ACU-CPR pracuje w paśmie mikrofalowym. Po przyłożeniu do ściany niewielka energia mikrofalowa wnika w ścianę i przenika do sąsiadującego pomieszczenia. Odbicie sygnału od poruszaających się obiektów jest analizowane i przetwarzane cyfrowo, tak aby odróżniać ruh o charakterze mechanicznym (np. wentylator) od ruchu człowieka: chodzenie, oddychanie, bieganie...

Detektory ACU-CPR4 mogą pracować samodzielnie lub w systemach sieciowych. Możliwe jest podłączenie do 16 urządzeń w jednej sieci, dzięki czemu operator może tworzyć mapę geometryczną wykrytych, poruszających się obiektów. W wielu krajach detektory ruchu za ścianą stanowią element wyposażenia służb ratowniczych, które w ten sposób mogą docierać do osób zasypanych w gruzowisku po trzesieniach ziemi itp.

Poziom emitowanego sygnału jest bardzo niski i całkowicie bezpieczny. Sygnały emitowane przez urządzenie mieszczą się poniżej poziomów określonych normami EN 50371:2002 i IEEE C95.1-1991. Całkowicie metalowa płaszczyzna / ściana moze jednak blokować działanie detektora.
Oprogramowanie
(w wersji Android)

Do łączenia detektorów CPR4 w sieć bezprzewodową - Bluetooth. W dolnej części ekranu zdjęcie lokalizacji danego detektora, ułatwiające czynności obsługowe.
Podstawowe cechy detektora:
Waga: 600g
Czas pracy ok. 8 - 16h
Zasięg:
  • 3 - 5m za 20cm ścianą z betonu
  • 5 - 10m za ścianą działową
  • powyżej 25m w przypadku cienkich przeszkódCPR-4
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego