ELECTROM Instruments - testery silników i generatorów - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

WZORCE CZĘSTOTLIWOŚCI

HIK-CONSULTING logo
Zasoby WWW:
Przejdź do treści

ELECTROM Instruments - testery silników i generatorów

Follow ELECTROM
Tester Uzwojeń

Firma ELECTROM Instruments (USA) produkuje specjalizowane testery uzwojeń silników elektrycznych, zaworów elektrycznych, transformatorów itp.

Testery Uzwojeń działają w oparciu o kilka technologii wykorzystywanych jednocześnie:

  • Impulsowe zasilanie badanego uzwojenia umożliwia wykrywanie zwarć międzyzwojowych, przebić - pomiedzy zwojami, a także pozwala na wskazanie - lokalizację uszkodzenia (SURGE).
  • Wysokonapięciowe testy z wykorzystaniem sygnałów o wysokiej częstotliwosci pomiędzy elementami silnika lub uzwojenia umożliwiają wczesne wykrywanie uszkodzeń izolacji i przeciwdziałanie poważnym awariom.

IMPULSOWE, WYSOKONAPIĘCIOWE TESTERY UZWOJEŃ - WINDING ANALYZERSTestery ELECTROM Instruments są przeznaczone dla użytkowników większych silników elektrycznych, wszędzie tam gdzie awaria silnika może mieć poważne następstwa i w sytuacjach gdzie od prawidłowej pracy dużych silników elektrycznych zależy bezpieczeństwo i ciągłość pracy instalacji. Testery posiadają CERTYFIKAT CE.

Przy pomocy testerów uzwojeń sprawdza się silniki i uzwojenia:
  • w przemyśle wydobywczym - kopalnie
  • w przemyśle lotniczym i transporcie kolejowym
  • w instalacjach wydobywczych i przeładunkowych ropy, gazu, węgla
  • w elektrycznych pojazdach wojskowych i cywilnych
  • we wszystkich instalacjach gdzie silniki elektryczne mają szczególne znaczenie

Testy mogą być wykonywanie automatycznie lub w trybie ręcznym. Odpowiednie funkcje umożliwiają automatyczny dobór zakresów, po zakończeniu pomiarów użytkownik ma do dyspozycji szczegółowy raport:

SURGE TESTER             
      

Poniżej przedstawiamy podstawowe modele testerów uzwojeń ELECTROM INSTRUMENTS


ITIG III to najbardziej zaawansowany w branży tester silników elektrycznych i analizator uzwojeń. Przynosząc zaufanie firmom zajmującym się naprawami silników, końcowym użytkownikom przemysłowym, producentom OEM i producentom urządzeń obrotowych, iTIG III oferuje ponad 20 testów wysokiego i niskiego napięcia, w tym skoków wysokich częstotliwości i częściowego rozładowania.


Wybieranie wielu testów, aby uruchamiać automatycznie testy w sekwencji lub pojedynczo. Tester pozwala na ręczne ustawianie pokrętła napięcia lub konfigurowanie do pracy automatycznej. iTIG III można trasnportować w terenie lub używać go jako urządzenia stacjonarnego. Można go podłączyć do zewnętrznego przenośnego zasilacza w celu wykonania testu z napięciem do 40 kV.


Tester iTIG II łączy wiele technologii testowych. Jeden przycisk uruchamia testy dla niskich i wysokich napięć. Tester iTIG II jest dostępny w kilku wersjach wykonania, z dodatkowym opcjonalnym wyposażeniem, do testów silników DC i z dodatkowymi akcesoriami.
PP-II to przenośny wzmacniacz mocy dostarczający napięć testowych do 24kV i 30kV. Może być łączony z testerem iTIG II MINI przewodami niskiego napięcia. Dane wygenerowane przez PP-II są rejestrowane i wyświetlane przez tester iTIG II MINI.
iTIG II MINI to niewielki, lekki i przenośny tester łatwy do przenoszenia i zastosowań w terenie. Ten tester może być połączony ze wzmacniaczem PP-II dzięki czemu jego zakres zastosowań rozszerza się na urządzenia pracujące przy wysokim napięciu. Ekonomiczny tester iTIG II MINI jest przeznaczony głównie do testowania silników.
Testery z serii iTIG II-HV dostarczają napięć testowych 24kV, 30kV i 40kV.

Dostępne są 4 modele wyposażone w różne opcje i różne zakresy akcesoriów.

Wróć do spisu treści