Lokalizatory uszkodzen elementów elektronicznych - Testery, Przyrządy Pomiarowe, Zasilacze AC i DC, Komory

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Lokalizatory uszkodzen elementów elektronicznych

LOKALIZATORY USZKODZEŃ - DIAGNOSTYKA ELEMENTÓW
Wyspecjalizowane urządzenia diagnostyczne do lokalizacji uszkodzonych elementów na płytkach PCB. Działają w oparciu o technikę Analizy Sygnatur Analogowych (ASA), jest to technika umożliwiająca skuteczne lokalizowanie uszkodzonych elementów na płytkach: elementów analogowych takich jak diody, oporniki, tranzystory, kondensatory i inne elementy dyskretne, a także elementów cyfrowych.
  
najedź kursorem na rysunek
Jak działa TESTER ?
Tester ASA zawiera generator sygnału testowego. Operator podłącza sondę testowę do różnych punktów badanego układu, a tester ASA wyświetla charakterystykę U/I (napięcie / prąd) w wybranych punktac, co pozwala Operatorowi ocenić czy wyświetlana charakterystyka elementu / węzła jest prawidłowa, a wskazywane wartości elementów podłączonych do danego węzła odpowiadają wartościom elementów wlutowanych na płytkę. Ocena może być wykonywana automatycznie przez porównanie z dobrą płytką. Badanie jest bezpieczne, napięcia i prądy testowe są ograniczone i na tyle małe, że nie stanowią zagrożenia dla badanych układów, nawet gdy napięcie (SEM) z generatora testowego przewyższa dopuszczalne napięcie pracy badanych elementów. Duża oporność wewnętrzna generatora chroni badane układy przed przepływem nadmiernego prądu. Testy nie wymagają podawania zasilania na badaną płytkę.

Element USZKODZONY ma zawsze inną charakterystykę niż element SPRAWNY !

Tester - lokalizator uszkodzen ASA pozwala na diagnozowanie płytek PCB nawet w sytuacji gdy nie posiadamy pełnej dokumentacji technicznej naprawianego urządzenia. Testery ASA są z powodzeniem stosowane w serwisach elektronicznych zajmujących się naprawami sprzętu cywilnego i wojskowego. Wykorzystywane są także w produkcji do szybkiego testowania poprawności montażu elementów elektronicznych.

Zazwyczaj warsztaty serwisowe gromadzą sygnatury ASA (charakterystyki) dobrych układów, tak aby potem w przypadku konieczności dokonania kolejnej naprawy można było szybko porównać sygnatury układów z uprzednio zapamiętanymi charakterystykami działającej płytki.

Testery ASA nie są cudowną receptą na naprawy dowolnych uszkodzeń, nie pozwolą na diagnozowanie uszkodzeń struktury wewnątrz skomplikowanych układów jak mikroprocesory. Zgodnie ze statystykami uszkodzeń układów elektronicznych ok. 80% uszkodzeń ma charakter "katastroficzny" trwale zmieniający charakterystyki elementów.

STATYSTYKA: ok. 70 do 80% uszkodzeń układów elektronicznych powstaje na skutek przepięć, za dużych prądów, zbyt dużych napięć przyłożonych choćby chwilowo wyprowadzeń urządzeń (układów, płytek), które mają styczność ze światem zewnętrznym (otoczeniem). W rękach sprawnego inżyniera serwisu Lokalizatory ASA pozwalają na zdecydowane skrócenie czasu naprawy i zmniejszenie kosztów. Dodatkowo istnieje możliwość diagnozowania elementów elektronicznych, które są zużyte i w niedługim czasie mogą ulec uszkodzeniu !

Możliwość szybkiej, skutecznej diagnostyki 80% wszystkich uszkodzeń z którymi spotykają się warsztaty serwisowe, naprawcze, kalibracyjne i metrologiczne jest doceniana przez użytkowników na całym świecie.

 
Copyright © HIK-CONSULTING      Chabrowa 16, 01-934 Warszawa,    Tel: 603 639 355,  Tel: +48 22 864-99-08, Godziny pracy: 8:00-16:00, Pon. - Pt.
KONTAKT
Polityka Prywatności
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego