Profesjonalne Odbiorniki pomiarowe EMC - Testery, Mierniki, Zasilacze, EMC, Stan. Edukacyjne

HIK-CONSULTING logo

Testery, Pomiary, Zasilacze, EMC, Komory, Mierniki Pola EM, Zestawy Edukacyjne

Przejdź do treści

Profesjonalne Odbiorniki pomiarowe EMC

Odbiorniki pomiarowe EMC - Odbiornik do Pomiaru Zakłóceń EM              AFJ INSTRUMENTS


Odbiorniki EMS firmy AFJ pokrywają zakres 9kHz - 30MHz, -300MHz, -1000MHz, -3000MHz (i więcej) służą do wykonywania badań EMC wg. CISPR 16-1, CISPR - 25 i wszystkich norm pochodnych.


Odbiorniki są wyposażone w pre-selektory i są sterowane poprzez komputer PC. Oprogramowanie jest dostarczane w komplecie, może być instalowane na różnych komputerach, dzięki czemu w laboratorium można wykonywać testy i jednocześnie opracowywać raporty / wyniki już wykonanych badań.


Funkcja szybkiego skanowania pasma FFT to przyśpieszenie pomiarów i większa precyzja. Odbioniki FFT3010, FFT3030 wykonują szybkie skanowanie pełnego pasma, następnie wybierają fragmenty pasma w których sygnały zakłóceń zbliżają się do linii limitu, dla dalszej analizy. Szerokość pasma p.cz. (RBW) dla filtru cyfrowego wynosi 31250kHz. Skanowanie FFT jest uzupełnieniem skanowania filtrami analogowymi i jest w pełni zgodne z uaktualnionym standardem CISPR 16-3.


Przetworniki A/C charakteryzują się rozdzielczością 14-bitów, przetworniki są zegarowane częstotliwością 80MHz. Wysoka szybkość skanowania jest możliwa dzięki równoległej pracy 49 detektorów. Odbiorniki mogą współpracować z dowolnymi antenami i komorami GTEM, z zastosowaniem (aut.) korelacji pomiarów w stosunku do otwartego pola pomiarowego OATS (opcja).

Odbiorniki do pomiarów zakłóceń posiadają automatyczne preselektory, filtry i detektory EMI/EMC, zgodne z wymaganiami CISPR. Wbudowany Tracking Generator (TG = Generator Śledzący) może generować te same częstotliwości które odbiera odbiornik - do określania charakterystyk częstotliwościowych układów elektronicznych, np filtrów pasmowych. Generator śledzący może też pracować w trybie CW. Napięcie wyjściowe z TG jest regulowane. Odbiornik z Generatorem Śledzącym (TG) spełnia funkcje wobuloskopu lub Skalarnego Analiztora Obwodów (SNA).

Program sterujący EMC (w komplecie). Użytkownik może prowadzić badanie 3 różnymi detektorami (wybranymi z 5) jednocześnie, co daje oszczędność czasu. Oprogramowanie posiada m.in. automatyczny tryb pracy, w którym w pierwszej kolejności wykonywane jest szybkie skanowanie detektorem FFT lub szczytowym (PEAK), a następnie odbiornik automatycznie wybiera fragmenty pasma częstotliwości gdzie sygnał zakłóceń zbliża się do zadanej linii limitu, następnie wybrane fragmenty pasma są badane dokładnie i wolniej detektorem quasi - szczytowym (QUASI - PEAK), co jest wymagane przez normy emisyjności zakłóceń. W oprogramowaniu zawarte są aktualne wersje norm i standardów.  Badania mogą być prowadzone w komorach ekranowanych, bezodbiciowych, GTEM lub na otwartym polu (OATS).

Komunikacja z PC odbywa się poprzez sieć LAN lub bezpośednio przez USB. Jeden komputer może sterować pracą wielu odbiorników np. w sytuacji gdy badanie jest wykonywane przy pomocy kilku anten i różnych nastaw.

AKCESORIA do pomiarów EMC (niektóre):
Sztuczne Sieci (LISN)
Anteny pomiarowe EMC
Komory GTEM


.

FFT 3010 i FFT 3030 - W pełni cyfrowe odbiorniki EMI FFT do pomiaru przewodzonych zakłóceń elektromagnetycznych od 9 kHz do 300 MHz


Kompaktowy zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z międzynarodowym standardem CISPR 16, przy użyciu trybu skanowania FFT do szybkich pomiarów przewodzonych zakłóceń elektromagnetycznych zgodnie z wymaganiami norm międzynarodowych, europejskich i produktowych EMI, preselektorów i zaawansowanego oprogramowania do testów EMC.

Oparte na architekturze zintegrowanej z komputerem PC z wbudowanym systemem operacyjnym WINDOWS 10, odbiorniki EMI FFT 3010 i 3030 są gotowe do pracy z zaawansowanym oprogramowaniem do testowania EMC, wyposażone w selektory wstępne, które zapewniają doskonały zakres dynamiczny i precyzyjne pomiary emisji w zakresie częstotliwości od 9 kHz do 300 MHz. Możliwe jest również zdalne sterowanie za pomocą zewnętrznego komputera.

 • Kompaktowe urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z CISPR 16-1-1;
 • Tryb skanowania FFT zgodny z CISPR 16-3;
 • Detektory wartości szczytowej, quasi-szczytowej, średniej CISPR, RMS i CISPR RMS;
 • Preselektory;
 • Generator śledzenia;
 • Zaawansowane oprogramowanie do testów EMC;
 • 1Hz PRF CISPR 16-1-1 skalibrowane ważenie impulsu.

Odbiornik EMI FFT 3030 idealnie nadaje się do pomiaru zakłóceń elektromagnetycznych zgodnie z wymaganiami norm CISPR 14-1 (przemysł AGD) i CISPR 15 (przemysł sprzętu oświetleniowego). Oprócz pomiarów emisji od 9 kHz do 30 MHz za pomocą LISN, norma CISPR 14-1 wymaga pomiarów emisji mocy promieniowanej od 30 MHz do 300 MHz za pomocą cęgów absorpcyjnych, norma CISPR-15 wymaga pomiarów emisji promieniowania od 30 MHz do 300 MHz metodą CDN.

Odbiornik EMC FFT 3030


Pasmo: 9kHz - 300MHz
Rozdzielczość 1Hz
Filtry CISPR: 200Hz, 9kHz, 120kHz
Preselektory:
9 kHz to 150kHz / 150 kHz to 5MHz / 5MHz to 10MHz / 10MHz to 15MHz / 15MHz to 20MHz
20MHz to 30MHz / 30MHz to 60MHz / 60MHz to 140MHz / 140MHz to 300MHz

Odbiornik EMC FFT3010


9kHz - 30MHz
Pełny FFT CISPR 16-1-1 Odbiornik EMI, f = 9 kHz ÷ 30 MHz, Szczyt, Quasi Peak, CISPR_Average, Detektory RMS i CISPR_RMS, Preselectory, Cyfrowe filtry IF o częstotliwości 200 Hz i 9 kHz, Komputer zintegrowany z WINDOWS 7 Embedded OS, Wewnętrzny generator sygnału f = 9 kHz ÷ 30 MHz, interfejs LAN, certyfikat kalibracji, w tym obliczanie niepewności i identyfikowalności.
.

Odbiorniki EMI FFT 3100 i 3300 - W pełni cyfrowe odbiorniki IF EMI do pomiaru promieniowanych zakłóceń elektromagnetycznych od 30 MHz do 3GHz


Kompaktowy zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z międzynarodowym standardem CISPR 16, przy użyciu trybu skanowania FFT do szybkich pomiarów promieniowanych zakłóceń elektromagnetycznych zgodnie z wymaganiami norm międzynarodowych, europejskich i produktowych EMI, preselektorów i zaawansowanego oprogramowania do testów EMC.

Oparte na systemie zintegrowanym z komputerem PC, z wbudowanym systemem operacyjnym WINDOWS 10, odbiorniki FFT 3100 i 3300 EMI są gotowe do pracy z zaawansowanym oprogramowaniem do testowania EMC, wyposażone w preselektory, które zapewniają doskonały zakres dynamiczny i precyzyjne pomiary emisji w zakresie częstotliwości od 30 MHz tp 3GHz. Możliwe jest również zdalne sterowanie za pomocą zewnętrznego komputera.

 • Kompaktowe urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z CISPR 16-1-1;
 • Tryb skanowania FFT zgodny z CISPR 16-3;
 • Detektory wartości szczytowej, quasi-szczytowej, średniej CISPR, RMS i CISPR RMS;
 • Preselektory;
 • Generator śledzenia;
 • Zaawansowane oprogramowanie do testów EMC;
 • Szybkie wykrywanie częstotliwości krytycznych dzięki pomiarowi przeglądowemu;
 • 1Hz PRF CISPR 16-1-1 skalibrowane ważenie impulsu.

.
Wróć do spisu treści