Seria RF - Testery, Przyrządy Pomiarowe, Zasilacze AC i DC, Komory

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Seria RF

RF, pasywny, 30 MHz - 3 GHz
Rodzina RF składa się z dziewięciu sond pola magnetycznego i sześciu sond pola elektrycznego, które są dostępne w czterech zestawach
Zestawy te, RF1, RF2, RF5 i RF6, są zoptymalizowane do różnych zadań pomiarowych

Sondy z bliskim polem RF są odpowiednie do sprzężenia RF w zespołach lub komponentach. Głowice sondujące z rodziny RF pozwalają na stopniową identyfikację źródeł interferencji na zespole. Zalecamy początkowo wykrywanie źródeł zakłóceń na złożeniach za pomocą dużych czułych sond z większej odległości. Następnie, korzystając z sond o wyższej rozdzielczości, źródła interferencji można dokładniej wykryć. Dzięki wyszkolonemu użyciu sond pola bliskiego można wykryć orientację pola i rozkład pola na zespole elektronicznym. Sondy bliskiego pola są małe i poręczne. Mają one tłumienie prądu osłonowego i są ekranowane elektrycznie. Można je podłączyć do analizatora widma lub oscyloskopu z wejściem 50 Ω. Nie mają wewnętrznego oporu końcowego.
Zestaw RF1
sondy pola bliskiego 30 MHz do 3 GHz

Zestaw sond bliskiego zasięgu RF1 składa się z czterech pasywnych sond bliskiego pola do pomiaru pól E i pól magnetycznych od 30 MHz do 3 GHz na zespołach elektronicznych podczas etapu rozwoju. Różne głowice sondujące zestawu RF1 pozwalają na pomiary bardzo blisko zespołów elektronicznych, np. na pojedynczych pinach IC, ścieżkach przewodzących, komponentach i złączach, w celu zlokalizowania źródeł zakłóceń. Orientację pola i rozmieszczenie pola elektronicznego można wykryć poprzez specyficzne użycie sondy bliskiego pola. Sondy bliskiego pola są małe i poręczne. Mają one bieżącą osłonę tłumiącą i dlatego są ekranowane elektrycznie. Można je podłączyć do analizatora widma lub oscyloskopu z wejściem 50 Ω. Nie mają wewnętrznego oporu końcowego.

Zestaw zawiera:
1x RF-K 7-4, H-Field Probe 30 MHz do 1 GHz
1x RF-E 10, E-Field Probe 30 MHz do 3 GHz
1x RF-R 3-2, H-Field Probe 30 MHz do 3 GHz
1x RF-U 2.5-2, Sonda H-Field 30 MHz do 3 GHz
1x SMB-BNC 1 m, kabel pomiarowy SMB-BNC
1x Przypadek 4, Przypomnienia systemowe w pobliżu polaParametry techniczne:
Zakres częstotliwości 30 MHz ... 3 GHz
Złącze SMB, męskie, jack


Sondy w zestawie:

RF-K 7-4 - Sonda H-Field 30 MHz do 1 GHz
Sonda RF-K 7-4 bliskiego pola wykrywa półokrągłe linie pola magnetycznego wprowadzane do głowicy sondy odwrotnie. Takie linie pola magnetycznego występują na śliskich, prętopodobnych elementach konstrukcyjnych, łącznikach kablowych i wzdłuż krawędzi powierzchniowych elementów konstrukcyjnych. Sonda działa jak zacisk sprzęgła.


RF-E 10 - Sonda E-Field 30 MHz do 3 GHz
Elektroda pod sondą RF-E 10 ma szerokość ok. 0,2 mm, co pozwala zlokalizować nawet najmniejsze źródła pola E, np. prowadzenie ścieżek o szerokości 0,1 mm lub pojedynczych pinów IC w układach scalonych o wysokim punkcie.RF-R 3-2 - Sonda H-Field 30 MHz do 3 GHz
Sonda bliskiego pola RF-R 3-2 służy do pomiaru wysokiej rozdzielczości pól magnetycznych RF bezpośrednio na zespole, np. w zakresie wokół pinów i obudów IC, ścieżek przewodzących, kondensatora odsprzęgającego i komponentów EMC.RF-U 2.5-2 - Sonda H-Field 30 MHz do 3 GHz
Sonda bliskiego pola RF-U 2.5-2 jest przeznaczona do selektywnych pomiarów prądów RF w ścieżkach przewodzących, złączach komponentów, komponentach SMD i kołkach IC. Głowica sondy ma magnetycznie aktywną szczelinę z ok. szerokość 0,5 mm.
 
Copyright © HIK-CONSULTING      Chabrowa 16, 01-934 Warszawa,    Tel: 603 639 355,  Tel: +48 22 864-99-08, Godziny pracy: 8:00-16:00, Pon. - Pt.
KONTAKT
Polityka Prywatności
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego