Tanie mierniki pola elektromagnetycznego - Testery, Przyrządy Pomiarowe, Zasilacze AC i DC, Komory

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Tanie mierniki pola elektromagnetycznego

TANIE i DOBRE MIERNIKI NATĘŻENIA POLA

-  n i e   i s t n i e j ą

Wszystkie tanie produkty posiadają wspólną cechę - ograniczony zakres pomiarowy, co oznacza, że miernik pokaże wartość "nasycenia" gdy Użytkownik będzie w polu bezpiecznym i w polu niebezpiecznym.

Przykład:
Odczyt na tanim mierniku:  20V/m, (bezpieczna)
Wartość rzeczywista: 100V/m  (NIEBEZPIECZNA)

Czyli znajdując się w polu określonym przez tani miernik jako bezpieczne, naprawdę możemy znajdować się w polu o bardzo wysokim natężeniu - niebezpiecznym, co daje: fałszywe poczucie bezpieczeństwa

Poniżej przykładowa charakterystyka taniego miernika - wykazująca ograniczenie maksymalnej wskazywanej wartości w stosunku do rzeczywistej, wielokrotnie większej wartości.


Dodatkowo do najważniejszego problemu przedstawionego na wykresie (obok), w tanich miernikach pola występuje wiele innych problemów, które w praktyce nie pozwalają na ocenę czy pole od np. bliskiej stacji bazowej (w której moc mogła zostać podniesiona w niedługim czasie po instalacji) nie przekracza norm zdrowotnych.

Tanie mierniki mają swoje miejsce na rynku wskaźników pola jednak do oceny bezpieczeństwa się nie nadają.

Charakterystyki Czerwona, Niebieska - wykazują silny efekt nasycenia przy pomiarze pola EM, wskazania są drastycznie zaniżone !

Charakterystyki Żółta, Zielona - poprawny wzrost wskazań przy wzroście natężenia pola EM
 
Copyright © HIK-CONSULTING      Chabrowa 16, 01-934 Warszawa,    Tel: 603 639 355,  Tel: +48 22 864-99-08, Godziny pracy: 8:00-16:00, Pon. - Pt.
KONTAKT
Polityka Prywatności
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego