Wzmacniacze AUDIO Hi-Fi (PRANA) - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
Zasoby WWW:
Przejdź do treści

Wzmacniacze AUDIO Hi-Fi (PRANA)

Wzmacniacz Audio HiFi - Lampowy    

ARCHET 845  

Tube audio amplifier
Wzmacniacz audiofilski ARCHET 845, lampowy
Parametry techniczne
Technologia:                        czysta klasa A „single-ended”
Lampy mocy:                        2 x triody 845  (lampy)
Moc:                                    2 x 20 watów poniżej 8 omów
Rura wylotowa:                    2 x 845
Impedancja wejściowa:         30 kΩ - 50 kΩ
Wejścia:                               3 wejścia
Impedancja transformatora:  obciążenie 5,6 kΩ
Pasmo ładowania:                 4 - 8 Ω
Pasmo ładowania:                 20 Hz / 30 kHz
Wymiary:                             45 x 46 x 25 cm
Waga:                                  41 kg (90,38 funta)


Wzmacniacz AUDIO HiFi - ARCHET 845 jest produkowany w warsztatach firmy PRANA,

firmy specjalizującej się we wzmacniaczach szerokopasmowych (wzmacniacze i lampy projektowe francuskiej produkcji).

Ich oryginalny projekt oparty jest na warstwie cyrkonu na anodzie grafitowej.

Stopę klasycznych lamp 845 umieszczona na cyrkonowej warstwie reaktywnej - na anodzie (zamiast odparowanych warstw emisyjnych na szklanym dnie). Pozwala to uniknąć prądów upływowych i zapewnia dłuższą żywotność. Wydajność każdej elektrody emisyjnej jest zoptymalizowana w z uwzględnieniem temperatury pracy. Anoda otacza żarnik grzewczy, więc jest on bezpośrednio wystawiony na działanie ciepła, w przeciwieństwie do ścianki stopy rurki, na którą są nałożone dwa odparowane getery. (Getter to metalowy element wychwytujący resztkowe gazy z rurki próżniowej)

Lampy mocy - 2 x trioda 845
Trioda 845 - znane i cenione lampy stosowane w najwyższej klasy wzmacniaczach AUDIO. Triody 845 zostały zaprojektowane specjalnie dla wzmacniaczy audio, produkacja tych lamp odbywa się we Francji.
Wideo prezentacje przyrządu ARCHET 845
France 3 przedstawia Prâna i Arch 845


Produkcja lamp 845

Film przedstawia etap produkcji i montażu szklanych lamp 845
Lampa elektroniczna 845 to francuski model, dostępny wyłącznie w Prâna.

Technika podłączania lamp

Film wyjaśniający technikę podłączania lamp 845, bez ryzyka ich uszkodzenia.
Artykuły prasowe
Prâna Hifi Archet 845, wzmacniacz lampowy w 100% wyprodukowany we Francji przez specjalistę w dziedzinie częstotliwości przemysłowych.

Wśród marek wysokiej klasy wzmacniaczy lampowych Francja ma już kilka firm, takich jak Audiomat lub Jadis, szczególnie popularne na rynku azjatyckim. Oto teraz Prâna, firma utworzona w Malemort sur Corrèze przez audiofila Denisa Dumonta.
Zakład Prâna ma długą historię produkcji wzmacniaczy RF / HF dla przemysłu, w tym testów kompatybilności elektromagnetycznej, oprzyrządowania i radiokomunikacji w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Dodatkowa gwarancja jakości produkcji i niezawodności, z personelem już dobrze zorientowanym w tego typu technologiach, ale raczej zorientowanym tranzystorem, który musiał zostać włożony do lamp w ciągu dwóch lat rozwoju niezbędnego do zaprojektowania tego zabytkowego klejnotu złoto-czarne rozpieszczone wykończenie.

Lampa triodowa 845, stosowana do łuku Prâna, nie jest przypadkowym wyborem. Ta trioda narodziła się w Stanach Zjednoczonych w latach 30. XX wieku przez RCA - Radio Corporation of America, które nieco później wprowadziło wtyczki o tej samej nazwie. Jeśli triodę 845 nadal uważa się dzisiaj za Tube Rolls, jej produkcja w USA została stopniowo porzucona w latach 80. XX wieku wraz z uogólnieniem tranzystora. Ciągłość produkcji do dziś opiera się na chińskich fabrykach lub innych małych i bardziej jakościowych fabrykach na całym świecie, takich jak Covimag z siedzibą dokładnie w Corrèze, w Brive-la-Gaillarde, niedaleko warsztatów prana. Lampy Bow 845 zostały specjalnie wyprodukowane przed zamknięciem tej fabryki oraz w ilościach niezbędnych do zapewnienia przyszłości wzmacniacza. Akcja, która jest już „nowa stara” lub „NOS” dla wyjątkowego wzmacniacza, którego ostatnie kroki zostały opracowane we współpracy z Pascalem Rougierem, audiofilskim sklepem Hifidylle w Brive, gdzie można zobaczyć i słuchaj bestii.Prana hifi dołącza do grona prestiżowych francuskich wzmacniaczy wysokiej jakości, zintegrowanych z lampami ARCHET 845

Pod koniec roku nowy francuski producent dołącza do grona projektantów / producentów wzmacniaczy lampowych: chodzi o PRANA.
PRANA, firma z siedzibą we Francji w dorzeczu Brive-la-Gaillarde, produkuje i sprzedaje wzmacniacze szerokopasmowe dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego. Eksportuje około 85% swojej produkcji.
PRANA specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wzmacniaczy mocy RF do zastosowań szerokopasmowych, takich jak kompatybilność elektromagnetyczna, oprzyrządowanie i komunikacja radiowa.
Dzięki temu doświadczeniu Denis Dumont - audiofil od dawna - zawsze odświeżył projekt, aby zaprojektować i zbudować wzmacniacz lampowy równolegle z klasyczną działalnością Prâny. Tak się stało, wraz z pojawieniem się pierwszego wzmacniacza ARCHET.

Jedną ze szczególnych cech tego wzmacniacza jest poleganie na lampie 845 dobrze znanej „zapalonym” amatorom. Kolejna oryginalność i, nie mniej ważne, Pan Dumont miał 845 wyprodukowane przez trzecią firmę również z siedzibą w Brive-la-Gaillarde. Wyłącznie zaprojektowane i wykonane dla wzmacniacza Archet 845, lampy te są w jakiś sposób zoptymalizowane do tego.

Więcej artykułów znajdą Państwo na tej stronie - LINK
Wróć do spisu treści