Analizatory Trzaskow EMC (CLICK ANALYZER), EN55014-1 - Testery, Mierniki, Zasilacze, EMC, Stan. Edukacyjne

HIK-CONSULTING logo

Testery, Pomiary, Zasilacze, EMC, Komory, Mierniki Pola EM, Zestawy Edukacyjne

Przejdź do treści

Analizatory Trzaskow EMC (CLICK ANALYZER), EN55014-1

Nowa wersja

DDA55+  ANALIZATOR ZAKŁÓCEŃ IMPULSOWYCH

W pełni cyfrowy analizator do pomiaru zakłóceń impulsowych DDA55+  BROSZURA

Kompaktowo zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z międzynarodowym standardem CISPR 16-1-1 do pomiaru zakłóceń impulsowych, zwanych "clicker”, zgodnie z wymaganiami normy CISPR 14-1, zaawansowane oprogramowanie do testowania EMC, wyświetlanie wielu okien w czasie rzeczywistym, analiza w dziedzinie czasu, wbudowany w generator impulsów.

 • Liczba cyfrowych odbiorników bezpośredniego próbkowania: 4 (ADC@ 122,88 MSamp/s)
 • Odbiorniki cyfrowe Częstotliwości NCO:  150 kHz, 500 kHz, 1,4 MHz, 30 MHz
 • Stabilność częstotliwości:  <10x10 -6
 • Odpowiedzi impulsowe:   PIK i quasi-szczytowy zgodny z CISPR 16-1-1
 • Wbudowany generator impulsów:   zgodny z CISPR 16-1-1
 • Impedancja wejściowa RF:   50 Ω  Złącze żeńskie N
 • Wejście VSWR:   <1,5: 1 (tłumienie 0dB)  ;  <1,2: 1 (tłumienie ≥10dB)
 • Max wejście:   127 dBµV
 • Wbudowany tłumik:   Instrukcja 0 ÷ 30 dB (10 dB / krok)
 • Czułość:   25 dBμV Typ. (Quasi-szczyt)
 • Dokładność pomiaru przy S / N> 20dB: ± 0,8dB (150kHz; 500kHz; 1,4MHz; 30MHz)
 • Zakres dynamiki: 75 dB Typ.
 • Ekranowanie RF: 3 V / m
 • Limit czasu testu: 120 minut
 • Częstotliwość tłumienia obrazu: 90 dB Typ.

DDA55 + to cyfrowy analizator kliknięć z czterema równoległymi kanałami o stałych częstotliwościach (150 kHz, 500 kHz, 1,4 MHz, 30 MHz).
Każdy kanał wyposażony w detektory szczytowe i quasi-szczytowe jest w pełni zgodny z CISPR 16-1-1. Detektory quasi-szczytowe są zaprojektowane tak, aby umożliwić automatyczne wykonywanie testów pełnej zgodności zgodnie z CISPR 14-1, gdy wymagane jest testowanie za pomocą oscyloskopu. Sprzęt jest wyposażony w preselektory, które zapewniają doskonały zakres dynamiki i precyzyjne pomiary kliknięć.

Oparty na architekturze zintegrowanej z komputerem PC z wbudowanym systemem operacyjnym WINDOWS 10, analizator kliknięć DDA55 + jest gotowy do pracy dzięki wyświetlaczowi LCD o przekątnej 10,1 cala i zaawansowanemu oprogramowaniu do testów EMC, aby zagwarantować precyzyjne pomiary kliknięć.

Analizator kliknięć DDA55 + to nie tylko tester GO / NO-GO. Jest to wyrafinowany analizator wspierający dokładne badanie, kiedy, gdzie i dlaczego następuje kliknięcie. W znacznym stopniu przyczynia się do rozwiązywania problemów w krytycznej dziedzinie zgodności sprzętu. Pełna historia cykli EUT, ze znacznikami i funkcjami zoomu, jest dostępna po zakończeniu testowania i można wyświetlić wykres poziomu w funkcji czasu zarówno detektorów szczytowych, jak i quasi-szczytowych, związanych z każdym zdarzeniem.

W celu samooceny funkcjonalnej analizator ma wbudowany generator impulsów, który może wytwarzać cały zestaw pojedynczych i wielokrotnych impulsów zakłócających, w różnych konfiguracjach taktowania i przesunięcia, zgodnie z wymogami CISPR 16-1-1. Potężne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie sterujące umożliwia automatyczne wykonywanie wszystkich standardowych i niestandardowych testów.


Poprzednia wersja
DDA55


DDA55 firmy AFJ Instruments to najnowszy, wyspecjalizowany analizator trzasków (CLICK). Analizator DDA55 zawiera 4 - kanały odbiorcze, pracujące równolegle, każdy z odbiorników jest wyposażony w detektory szczytowe (Peak) i quasi - szczytowe (Quasi - Peak) całkowicie zgodne z normą CISPR16-1-1.
Analizator DDA55 jest zaprojektowany do automatycznego wykonywania testów zgodnie z wymaganiami EN55014-1 (badanie zakłóceń w dziedzinie czasu).

Norma CISPR-14 określa dopuszczalne limity zakłóceń radioelektrycznych o charakterze trzasków, wytwarzanych przez rozmaite urządzenia (sprzęty AGD), w momencie gdy następuje przełączanie dużych wartości prądów w urządzeniach wykorzystujących przełaczniki, styczniki, termostaty, przekaźniki itp. Norma CISPR-14 wymaga aby pomiary zakłóceń o postaci trzasków były wykonywany w różnych podpasmach, przy wykorzystaniu różnych charakterystyk odbiornika. Pomiar taki może być bardzo uciążliwy dla operatora - wymaga bowiem wielokrotnego mierzenia tego samego urządzenia.

Analizator jest oparty o architekturę systemu Windows 7 Embedded OS. Możliwe jest zdalne sterowanie analizatora DDA55. Wbudowane pre - selektory pozwalają uzyskać doskonały zakres dynamiki i precyzję pomiarów.

Wbudowany, dodatkowy generator impulsów zakłócających służy do sprawdzenia pracy analizatora. Możliwe jest uzyskanie pojedynczych lub wielokrotnych impulsów w różnych konfiguracjach fazy i czasu. Generator impulsowy jest zgodny z wymaganiami CISPR16-1-1
Wróć do spisu treści