COMB GENERATORS EMCI (TW) - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

COMB GENERATORS EMCI (TW)

Generatory Pola Wzorcowego EMCI w.cz służą do sprawdzania i kalibracji antenowych systemów pomiarowych, komór ekranowanych, GTEM, komór bezodbiciowych


Generatory wytwarzają szereg częstotliwości harmonicznych, równomiernie odległych, pokrywających szeroki zakres częstotliwości, nawet do 18GHz. Ważnym elementem składowym generatora grzebieniowego (COMB GENERATOR) jest antena. Generator razem z anteną jest dokładnie mierzony, a tabela z wynikami pomiarów jest dołączana jako niezbędny element składowy zestawu generatora. Po włączeniu generatora (zasilanie akumulatorowe) generator wytwarza znane wartości natężenia pola w.cz. w konkretnej odległości od anteny, na odpowiednich częstotliwościach. Użytkownik porównuje odczyty uzyskiwane z własnych systemów antenowych w wartościami wzorcowymi i uzyskuje dokładną informację o współczynnikach antenowych własnych anten (w danych warunkach propagacyjnych).

Generatory wzorcowe można także wykorzystać jako źródło wzorcowego sygnału przewodzonego, wtedy sygnał jest pobierany z wyjścia koncentrycznego i doporowadzany do badanego urządzenia np. sztucznej sieci LISN.


GENERATORY      INFORMACJE CENOWE: SKLEP INTERNETOWY  EMC


Przykładowe charakterystyki kalibracyjne natężenia pola w funkcji częstotliwosci i wykres z analizatora widma obrazujący prążki wyjściowe sygnału z generatora grzebieniowego (COMB GENERATOR)

Wróć do spisu treści