Akcesoria CISPR - Antena Van Veen - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Akcesoria CISPR - Antena Van Veen

EMC i BHP > ANTENY, CEWKI > Anteny AFJ

Antena EMC: AFJ VVL 1530

Van Veen Loop Antenna
Do pomiarów źródeł światła, opraw owietleniowych trzeba użyć specjalizowanej anteny, zgodnej z wymaganiami CISPR


Firma AFJ (IT) dostarcza specjalizowane anteny do badania kompatybilnosci elektromagnetycznej dla opraw oświetleniowych.
VVL 1530 to skalibrowana 2-metrowa duża antena Van Veen Loop zaprojektowana i wyprodukowana zgodnie z wymaganiami CISPR 15 i CISPR 16-1-4. Antena jest przystosowana do szybkiego składania i rozkładania, do montażu nie są wykorzystywane połączenia śrubowe. Montaż / demontaż zajmuje do 10 min. Odbiornik pomiarowy jest podłączany kolejno do jednej z trzech anten pętlowych. Do przełączania anten jest dostarcazny (w komplecie) przełącznik jednej z trzech osi pomiarowych (X, Y, Z). Sonda wokół wewnętrznego przewodu koncentrycznego kabla antenowego ma czułość 1 V / A w zakresie częstotliwości od 9 kHz do 30 MHz, więc podczas pomiaru nie jest wymagany współczynnik anteny. Skalibrowany zakres częstotliwości to od 9 kHz do 30 MHz, a każda antena może być używana z dowolnym odbiornikiem EIS CISPR 16-1-1 lub analizatorem widma. Opcjonalnymi dostępnymi akcesoriami są zestaw kalibracyjny i wsparcie EUT.

VVL 1530 to kompletna 3-osiowa antena z ręczną jednostką przełączającą, która wybiera kolejno każdą pętlę. Pętle mają średnicę 2 mi najniższy punkt 0,5 m nad ziemią i są wyposażone w specjalnie zaprojektowane przetworniki prądu w całkowicie ekranowanych obudowach. Zakłócenia otoczenia są silnie tłumione w pomiarach w przestrzeni otwartej. Sygnały z anteny pętlowej są analizowane przez odbiorniki FFT 3010 & 3018 i R3030 EMI.

Na rysunku obok przedstawiono antenę VVL1530 z umieszczonym wewnątrz anteny stojakiem na oprawy oświetleniowe (opcja) i specjalnym zestawem kalibracyjnym (opcja). Do pomiarów potrzebny jest także odbiornik pomiarowy lub analizator widma.
Badana oprawa jest umieszczana w centrum anteny na drewnianym statywie (opcja). Przy pomocy anteny VVL1530 można także wykonywać testy opraw o długości przekraczającej średnicę anteny.

AFJ logo
Antena Van Veen

Antena VVL1530: Informacje Techniczne

W pełni zgodny ze standardami CISPR 15 i CISPR 16-1-4
Zakres częstotliwości: 9 kHz ÷ 30 MHz
Pętle: Potrójne niezależne pętle o średnicy 2 m, przełączane między X, Y, Z
Przełącznik pętli: ręczna jednostka przełączająca
Impedancja wyjściowa: 50Ω
Złącze: N żeńskie
Temperatura pracy: od 0 ° do 45 ° C
Temperatura przechowywania: od -20 ° do 70 ° C
Wymiary: 2,6 x 2,1 x 2,1 m (wysokość Z / szerokość X / szerokość Y)
Wróć do spisu treści