Naprawa baterii akumulatorów - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Naprawa baterii akumulatorów

TESTERY > TESTERY AKUMULATORÓW

Naprawa i Regeneracja Baterii Akumulatorów


W większości współczesnych urządzeń i samochodów z zasilaniem akumulatorowym stosowane są baterie akumulatorowe składające się z wielu mniejszych ogniw. Często duża bateria akumulatorów np. w samochodach elektrycznych i hybrydowych może wymagać naprawy lub wymiany ponieważ jedno z wielu ogniw w baterii jest uszkodzone lub charakteryzuje się znacznie obniżoną sprawnością w stosunku do pozostałych ogniw w baterii.

Wymiana dużej baterii akumulatorów np. w samochodzie może być kosztowna, a często wystarczy tylko zidentyfikować, wymienić uszkodzone ogniwa na nowe, przywracając sprawność baterii bez potrzeby kosztownej i szkodzącej środowisku wymiany całej baterii na nową. Takim wyposażeniem dysponują warsztaty samochodowe, specjalizujące się w naprawach i regeneracji baterii akumulatorów w samochodach elektrycznych np. firma  HYBRYDYELEKTRYKI.

Do przeprowadzenia szybkiej diagnostyki baterii składającej się z wielu ogniw należy stosować nowoczesne metody testowania. Poniżej zamieszczone sa informacje o elementach wyposażenia nowoczesnego warsztatu, które pozwalają na znaczną redukcję kosztów i czasu napraw baterii stosowanych w pojazdach hybrydowych i elektrycznych.

Układ kontrolowanego ładowania i rozładowania  poszczególnych ogniw: zasilacz, sztuczne obciążenie  + wielokanałowy rejestrator podłączony do wielu ogniw jednocześnie


Ładowanie wymaga zastosowania zasilacza o wystarczająco dużym napięciu wyjściowym, pozwalającym na ładowanie całej baterii, a wielokanałowy rejestrator pozwala na kontrolę procesu ładowania w pojedynczych ogniwach. W przypadku przekroczenia dopuszczalnych parametrów procesu ładowania i rozładowania rejestrator wykrywa taki stan i może poprzez układy zdalnego sterowania wyłaczyć proces ładowania lub rozładowania

Zasilacz (programowalny) do kontrolowanego ładowania baterii akumulatorów: XLN30052

Nowoczesny i szybki tester akumulatorów ogniw np. BA6010


Umożliwia szybką diagnostkę i wyselekcjonowanie słabszych bądź uszkodzonych ogniw w baterii akumulatorów.
 Wielokanałowy rejestrator danych ładowania i rozładowania baterii akumulatorów

Programowalne Obciążenie Elektroniczne do rozładowywania ogniw i akumulatorów


Obciążenia tego typu służą do kontyrolowanego rozładowywania baterii akumulatorów, oraz do usuwania tzw. efektu pamięciowego występującego w niektórych bateriach samochodów hybrydowych.


Wróć do spisu treści