Odbiorniki pomiarowe EMC FFT3110, FFT3010, FFT3030 - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Odbiorniki pomiarowe EMC FFT3110, FFT3010, FFT3030

Odbiorniki pomiarowe EMC - Odbiornik do Pomiaru Zakłóceń Emisji promieniowanych i Przewodzonych  

           AFJ INSTRUMENTS  


Odbiorniki EMC firmy AFJ są przeznaczone służą do wykonywania badań EMC wg. CISPR 16-1, CISPR - 25 i wszystkich norm pochodnych.Odbiorniki są wyposażone w pre-selektory i są sterowane poprzez komputer PC zewnętrzny lub wbudowany. Oprogramowanie jest dostarczane w komplecie, może być instalowane na różnych komputerach, dzięki czemu w laboratorium można wykonywać testy i jednocześnie opracowywać raporty / wyniki już wykonanych badań.


Odbiorniki EMC


Odbiornik FFT3110 zakres: 9kHz - 1000MHz

Odbiornik FFT3010 zakres: 9kHz - 30MHz

FFT3030 zakres: 9kHz - 300MHz

Cyfrowe odbiorniki EMC, wykonują szybkie skanowanie pełnego pasma, następnie wybierają fragmenty pasma w których sygnały zakłóceń zbliżają się do linii limitu, dla dalszej analizy.

Szerokość pasma p.cz. (RBW) dla filtru cyfrowego wynosi 31250kHz. Skanowanie FFT jest uzupełnieniem skanowania filtrami analogowymi i jest w pełni zgodne z uaktualnionym standardem CISPR 16-3. Funkcja szybkiego skanowania pasma FFT to przyśpieszenie pomiarów i większa precyzja.

Przetworniki A/C charakteryzują się rozdzielczością 14-bitów, przetworniki są zegarowane częstotliwością 80MHz. Wysoka szybkość skanowania jest możliwa dzięki równoległej pracy 49 detektorów. Odbiorniki mogą współpracować z dowolnymi antenami i komorami GTEM, z zastosowaniem (aut.) korelacji pomiarów w stosunku do otwartego pola pomiarowego OATS (opcja).

Odbiorniki do pomiarów zakłóceń posiadają automatyczne preselektory, filtry i detektory EMI/EMC, zgodne z wymaganiami CISPR. Wbudowany Tracking Generator (TG = Generator Śledzący) może generować te same częstotliwości które odbiera odbiornik - do określania charakterystyk częstotliwościowych układów elektronicznych, np filtrów pasmowych. Generator śledzący może też pracować w trybie CW. Napięcie wyjściowe z TG jest regulowane. Odbiornik z Generatorem Śledzącym (TG) spełnia funkcje wobuloskopu lub Skalarnego Analiztora Obwodów (SNA).

Program sterujący EMC (w komplecie). Użytkownik może prowadzić badanie 3 różnymi detektorami (wybranymi z 5) jednocześnie, co daje oszczędność czasu. Oprogramowanie posiada m.in. automatyczny tryb pracy, w którym w pierwszej kolejności wykonywane jest szybkie skanowanie detektorem FFT lub szczytowym (PEAK), a następnie odbiornik automatycznie wybiera fragmenty pasma częstotliwości gdzie sygnał zakłóceń zbliża się do zadanej linii limitu, następnie wybrane fragmenty pasma są badane dokładnie i wolniej detektorem quasi - szczytowym (QUASI - PEAK), co jest wymagane przez normy emisyjności zakłóceń. W oprogramowaniu zawarte są aktualne wersje norm i standardów.  Badania mogą być prowadzone w komorach ekranowanych, bezodbiciowych, GTEM lub na otwartym polu (OATS).

Komunikacja z PC odbywa się poprzez sieć LAN lub bezpośednio przez USB. Jeden komputer może sterować pracą wielu odbiorników np. w sytuacji gdy badanie jest wykonywane przy pomocy kilku anten i różnych nastaw.

AKCESORIA do pomiarów EMC (niektóre):


Sztuczne Sieci (LISN)     

Odbiorniki EMC firmy AFJ Instruments mogą zdalnie sterować sztucznymi sieciami AFJ: LS16/C, LT32/C. Odbiornik jest dostarczany z odpowiednim przewodem połączeniowym. Możliwe jest także zdalne sterowanie sztucznymi sieciami LISN innych producentów - wymaga to zastosowania odpowiedniego przedodu - adaptera stanów i wyprowadzeń.

Anteny pomiarowe EMC                
Komory GTEM


.

FFT 3110
W pełni cyfrowy odbiornik EMI FFT do pomiaru przewodzonych i promieniowywanych zakłóceń elektromagnetycznych: 9 kHz do 1000 MHz       


POBIERZ BROSZURĘ odbiornika FFT 3110

FFT3110 - odbiornik AFJ InstrumentsKompaktowy zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie ze standardem międzynarodowym CISPR 16, przy użyciu trybu skanowania FFT do szybkich pomiarów przewodzonych i wypromieniowywanych zakłóceń elektromagnetycznych zgodnie z wymaganiami norm międzynarodowych, europejskich i produktowych EMI, preselektorów i zaawansowanego oprogramowania do testów EMC.

Oparty na architekturze zintegrowanej z komputerem PC z wbudowanym systemem operacyjnym WINDOWS 10, odbiornik FFT 3110 EMI jest gotowy do pracy dzięki wyświetlaczowi LCD o przekątnej 10,1 cala i zaawansowanemu oprogramowaniu do testowania EMC, wyposażonemu w selektory wstępne, które zapewniają doskonały zakres dynamiczny oraz precyzyjne pomiary emisji przewodzonej i promieniowanej obejmujące zakres częstotliwości od 9 kHz do 1 GHz.
Odbiornik EMI FFT3110, Komplet dostawy:
Fully FFT CISPR 16-1-1 EMI Receiver, f=9kHz÷1GHz,
Peak, Quasi Peak, CISPR_Average, RMS & CISPR_RMS Detectors, Pre-selectors, 200Hz, 9kHz, 120kHz Digital IF Filters,
PC Integrated with WINDOWS 10 Embedded OS, 10.1” LCD Display, LAN Interface,
Certificate of Calibration including Calculation of Uncertainty and Traceability.

GŁÓWNE CECHY FFT3110
• Tryb skanowania FFT
• Detektory numeryczne szczytowe, quasi-szczytowe, średnie CISPR, RMS i CISPR RMS
• Automatyczne wstawianie tłumienia w przypadku stanu nasycenia podczas cyklu pomiarowego
• Precyzyjny cyfrowy detektor przeciążenia, aby uniknąć efektów nasycenia podczas analizy
• Prawidłowe ważenie impulsu do CISPR 16-1-1 od PRF 1Hz
• Wysoka prędkość pomiaru
• Szybkie wykrywanie krytycznych częstotliwości (czas przebywania do 1 ms z detektorem numerycznym Peak)
• Wysoka czułość
• Odporność na duże sygnały
• Niska niepewność pomiaru
• Wartości korygujące dla tłumika / wzmacniacza, straty kabli, sieci sprzęgające i współczynniki antenowe
• Zintegrowany generator sygnału TG (opcja)
• 10 MHz Zewnętrzna częstotliwość odniesienia

FFT 3010 i FFT 3030 - W pełni cyfrowe odbiorniki EMI FFT do pomiaru przewodzonych zakłóceń elektromagnetycznych od 9 kHz do 300 MHz


Kompaktowy zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z międzynarodowym standardem CISPR 16, przy użyciu trybu skanowania FFT do szybkich pomiarów przewodzonych zakłóceń elektromagnetycznych zgodnie z wymaganiami norm międzynarodowych, europejskich i produktowych EMI, preselektorów i zaawansowanego oprogramowania do testów EMC.

Oparte na architekturze zintegrowanej z komputerem PC z wbudowanym systemem operacyjnym WINDOWS 10, odbiorniki EMI FFT 3010 i 3030 są gotowe do pracy z zaawansowanym oprogramowaniem do testowania EMC, wyposażone w selektory wstępne, które zapewniają doskonały zakres dynamiczny i precyzyjne pomiary emisji w zakresie częstotliwości od 9 kHz do 300 MHz. Możliwe jest również zdalne sterowanie za pomocą zewnętrznego komputera.

  • Kompaktowe urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z CISPR 16-1-1;
  • Tryb skanowania FFT zgodny z CISPR 16-3;
  • Detektory wartości szczytowej, quasi-szczytowej, średniej CISPR, RMS i CISPR RMS;
  • Preselektory;
  • Generator śledzenia;
  • Zaawansowane oprogramowanie do testów EMC;
  • 1Hz PRF CISPR 16-1-1 skalibrowane ważenie impulsu.

Odbiornik EMI FFT 3030 idealnie nadaje się do pomiaru zakłóceń elektromagnetycznych zgodnie z wymaganiami norm CISPR 14-1 (przemysł AGD) i CISPR 15 (przemysł sprzętu oświetleniowego). Oprócz pomiarów emisji od 9 kHz do 30 MHz za pomocą LISN, norma CISPR 14-1 wymaga pomiarów emisji mocy promieniowanej od 30 MHz do 300 MHz za pomocą cęgów absorpcyjnych, norma CISPR-15 wymaga pomiarów emisji promieniowania od 30 MHz do 300 MHz metodą CDN.


BROSZURA Odbiornik EMC FFT 3030

Odbiornik EMC FFT 3030


Pasmo: 9kHz - 300MHz
Rozdzielczość 1Hz
Filtry CISPR: 200Hz, 9kHz, 120kHz
Preselektory:
9 kHz to 150kHz / 150 kHz to 5MHz / 5MHz to 10MHz / 10MHz to 15MHz / 15MHz to 20MHz
20MHz to 30MHz / 30MHz to 60MHz / 60MHz to 140MHz / 140MHz to 300MHz

Wbudowane pełne oprogramowanie do wykonywania pomiarów i tworzenia raportów. Zawiera wszystkie stosowane normy kompatybilnosciowe. Mozliwość tworzenia własnych limitów.

BROSZURA Odbiornik EMC FFT3010

Odbiornik EMC FFT3010


9kHz - 30MHz
Pełny FFT CISPR 16-1-1 Odbiornik EMI, f = 9 kHz ÷ 30 MHz, Szczyt, Quasi Peak, CISPR_Average, Detektory RMS i CISPR_RMS, Preselectory, Cyfrowe filtry IF o częstotliwości 200 Hz i 9 kHz, Komputer zintegrowany z WINDOWS 7 Embedded OS, Wewnętrzny generator sygnału f = 9 kHz ÷ 30 MHz, interfejs LAN, certyfikat kalibracji, w tym obliczanie niepewności i identyfikowalności.
.
.
Wróć do spisu treści