Seria LF Sondy pola bliskiego dla inżynierów - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Seria LF Sondy pola bliskiego dla inżynierów

Sondy i przyrządy LANGER EMV na YouTube

Zestaw sond pola bliskiego LF, pasywny, pasmo 100 kHz - 50 MHz

Rodzina LF składa się z siedmiu sond pola magnetycznego (B), z których cztery znajdują się w naszym zestawie sond LF1

Zestaw LF1
sondy pola bliskiego od 100 kHz do 50 MHz


Zestaw sond bliskiego zasięgu LF1 składa się z czterech ekranowanych sond bliskiego pola do pomiaru emisji fal długich, fal średnich i fal krótkich na urządzeniach elektronicznych podczas procesu rozwoju. Głowice sondy zestawu LF1 są zaprojektowane do przyrostowego wykrywania źródeł zakłóceń elektromagnetycznych w pojedynczych szpilkach, większych komponentach i na zespołach. Po pierwsze, interferencja elektromagnetyczna zespołu jest wykrywana przez sondę LF-R 400 z odległości do 10 cm. Sondy o wyższej rozdzielczości, takie jak LF-B 3, LF-U 5 i LF-U 2.5 są następnie wykorzystywane do dokładniejszego wykrywania dowolnego źródła zakłóceń. Nasze sondy bliskiego pola są małe i poręczne. Posiadają ekranowanie elektryczne. Można je podłączyć do analizatora widma lub oscyloskopu z wejściem 50 Ω. Sondy pola H nie mają wewnętrznej rezystancji końcowej 50 Ω.Zestaw zawiera:
  • 1x LF-B 3, H-Field Probe 100 kHz do 50 MHz
  • 1x LF-R 400, H-Field Probe 100 kHz do 50 MHz
  • 1x LF-U 2,5, H-Field Probe 100 kHz do 50 MHz
  • 1x LF-U 5, H-Field Probe 100 kHz do 50 MHz
  • 1x SMB-BNC 1 m, kabel pomiarowy SMB-BNC
  • 1x Case 4+, Sondy w pobliżu skrzynki systemowej

Parametry techniczne:
  • Zakres częstotliwości 100 kHz ... 50 MHz
  • Złącze SMB, męskie, jack
Sondy w zestawie:

LF-B 3 - Sonda H-Field 100 kHz do 50 MHz
Cewka pomiarowa sondy H-field LF-B 3 osadzona jest prostopadle do korpusu sondy. Używanie końcówki sondy równolegle do płaszczyzny płytki zapewnia jej prawidłowe umieszczenie bezpośrednio na zespole lub urządzeniu, które ma być zmierzone. Pozwala to na stosowanie w miejscach na powierzchni płytek z obwodami drukowanymi, zwykle trudno dostępnych.LF-R 400 - Sonda H-Field 100 kHz do 50 MHz
Sonda L-R 400 typu H ma dużą średnicę (25 mm), dzięki czemu jest bardzo czuła i nadaje się do pomiarów w zakresie odległosci do 10 cm wokół zespołów i urządzeń.
LF-U 2.5 - Sonda H-Field 100 kHz do 50 MHz
Sonda L-U, pole H jest sondą bliskiego pola. Przeznaczona jest do selektywnego wykrywania prądu RF w ścieżkach przewodzących, elementach SMD i pinach IC. Głowica sondy ma magnetycznie aktywną szczelinę o szerokości ok. 0,5 mm.
LF-U 5 - Sonda H-Field 100 kHz do 50 MHz
Sonda H-field LF-U 5 jest specjalnie zaprojektowana do wykrywania pól magnetycznych na szerokich ścieżkach przewodzących, kablach, złączach, komponentach elektronicznych, kablach i ich złączach.
Wróć do spisu treści