Seria SX sondy pola bliskiego - LANGER - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Seria SX sondy pola bliskiego - LANGER

Sondy i przyrządy LANGER EMV na YouTube

Zestaw sond pola bliskiego  SX, pasywne, pasmo pracy 1 GHz - 10 GHz

Rodzina produktów SX składa się z dwóch magnetycznych sond bliskiego pola i jednej sondy pola E. Sondy te są dostępne w zestawie SX1

POBIERZ BROSZURĘ - Zestaw sond pola bliskiego  SX

Zestaw SX1
Near-Field Probes 1 GHz up to 10 GHz


Zestaw SX1 składa się z trzech pasywnych sond bliskiego pola do pomiaru pól E i pól magnetycznych o wysokiej częstotliwości taktowania od 1 GHz do 10 GHz na zespołach elektronicznych i układach scalonych w fazie rozwoju. Różne głowice sondujące zestawu SX1 pozwalają na pomiary bardzo blisko zespołów elektronicznych, np. na pojedynczych pinach IC, ścieżkach przewodzących, komponentach i złączach, w celu zlokalizowania źródeł zakłóceń. Orientację pola i rozmieszczenie pola elektronicznego można wykryć poprzez specyficzne użycie sondy bliskiego pola. Sondy bliskiego pola są małe i poręczne. Mają one bieżącą osłonę tłumiącą i dlatego są ekranowane elektrycznie. Można je podłączyć do analizatora widma lub oscyloskopu z wejściem 50 Ω. Mają wewnętrzny opór dopasowujący impedancję.

Zestaw zawiera:
1x SX-E 03, E-Field Probe 1 GHz do 10 GHz
1x SX-B 3-1, H-Field Probe 1 GHz do 10 GHz
1x SX-R 3-1, H-Field Probe 1 GHz do 10 GHz
1x SMA-SMA 1 m, przewód pomiarowy SMA-SMA
1x obudowa 4, Przypomnienia systemowe w pobliżu pola


Parametry techniczne:
Zakres częstotliwości 1 GHz - 10 GHz
Złącze SMA, żeńskie, jack
Waga 200 gSondy w zestawie:

SX-E 03 - Sonda E-Field 1 GHz do 10 GHz
Przy wymiarach 4x4 mm elektroda znajdująca się pod spodem głowicy sondy SX-E 03 jest bardzo kompaktowa. Pozwala to na lokalizację bardzo małych źródeł pola E, np. na ścieżkach przewodzących, pojedynczych komponentach lub na płytkach drukowanych.
SX-B 3-1 - Sonda H-Field 1 GHz do 10 GHz
Cewka pomiarowa sondy S-3-1 H-field jest ustawiona pod kątem 90 ° względem korpusu sondy. Po ustawieniu głowicy sondy pionowo, cewka pomiarowa dotyka bezpośrednio powierzchni płytki z obwodem drukowanym.
SX-R 3-1 - Sonda H-Field 1 GHz do 10 GHz
Dzięki małej głowicy sond SX-R 3-1 może wykrywać pole magnetyczne RF o bardzo wysokiej rozdzielczości i dlatego może identyfikować nawet najmniejsze komponenty jako źródła interferencji. Ponadto mała głowica sondy jest zaprojektowana tak, aby umożliwić pomiary w mniej dostępnych obszarach, np. w pobliżu pinów IC.

Zestaw SX-R 20-1

BROSZURA - Zestaw SX-R 20-1

● Wysoka rozdzielczość
● Analiza emisji
● Do 20 GHz


Zestaw SX-R 20-1 składa się z pasywnej sondy bliskiego pola do pomiaru pól magnetycznych o wysokiej częstotliwości taktowania do 20 GHz w zespołach elektronicznych i układach scalonych na etapie opracowywania.
Orientację pola i rozkład pola zespołu elektronicznego można wykryć dzięki specjalnemu zastosowaniu sondy bliskiego pola.
Wszystkie różne sondy bliskiego pola SX są małe i poręczne. Mają osłonę tłumiącą prąd i dlatego są ekranowane elektrycznie. Można je podłączyć do analizatora widma lub oscyloskopu z wejściem 50 Ω.
Wróć do spisu treści