Sondy do skanerów - Sondy pola bliskiego LANGER - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Sondy do skanerów - Sondy pola bliskiego LANGER

Sondy pola bliskiego do skanerów EMC

Pasywne sondy bliskiego pola przeznaczone do użycia w skanerze do pomiaru pola E i pola magnetycznego podczas rozwoju.

LFS, pasywny, 100 kHz - 50 MHz
RFS, pasywny, 30 MHz - 3 GHz
XFS, pasywny, 30 MHz - 6 GHz

więcej informacji poniżej...

LFS-B 3   Sonda pola bliskiego do skanowania w zakresie 100 kHz do 50 MHz


Cewka pomiarowa sondy H-field LFS-B 3 osadzona jest prostopadle do wału. Używanie końcówki sondy prostopadle zapewnia jej prawidłowe umieszczenie bezpośrednio na zespole lub urządzeniu, które ma być zmierzone. Pozwala to na stosowanie w miejscach na powierzchni płytek z obwodami drukowanymi, zwykle trudno dostępnych, np. między dużymi komponentami przełączników.
Sonda LFS-B 3 jest pasywną sondą bliskiego pola. Cewka pomiarowa w sondzie LF-B 3 jest obracana o 90 ° w przeciwieństwie do jej położenia w sondzie LFS-R 3. LFS-B 3 wykrywa linie pola magnetycznego emitowane z mierzonego obiektu przy 90 °. Linie pola magnetycznego, które wchodzą do sondy bocznie, nie są wykrywane. Sonda bliskiego pola jest mała i poręczna. Ma bieżącą osłonę tłumiącą i dlatego jest ekranowany elektrycznie. Może być podłączony do analizatora widma lub oscyloskopu z wejściem 50 Ω. Sonda pola H nie ma wewnętrznej rezystancji końcowej 50 Ω.

Parametry techniczne:
Zakres częstotliwości 100 kHz ... 50 MHz
Rozdzielczość ≈ 2 mm
Wymiary głowicy sondy ≈ 4 mm
Max. moc nadawcza 5 W
Złącze - wyjście SMB, męskie, jack

RFS: zestawy pasywnych sond pola bliskiego, 30 MHz - 3 GHz


Zestaw RFS   Skanowanie od 30 MHz do 3 GHz


Zestaw RFS składa się z trzech pasywnych sond bliskiego pola przeznaczonych do użycia w skanerze pomiarowym podczas rozwoju pola elektrycznego i pola magnetycznego. Są zaprojektowane dla zakresów częstotliwości od 30 MHz do 3 GHz. Głowice sondy zestawu RFS umożliwiają dokładne pomiary potrzebne do prawidłowego zlokalizowania źródeł zakłóceń na zespole elektronicznym. Dokumentują cały obraz urządzenia znajdującego się w pobliżu pola testowego. Sondy skanera mają tłumienie prądu osłonowego i są ekranowane elektrycznie. Są one podłączone do analizatora widma lub oscyloskopu z wejściem 50 Ω. Nie mają wewnętrznego oporu końcowego. Sygnał pomiarowy można zwiększyć za pomocą przedwzmacniacza PA 203 lub PA 303. Na życzenie dostępne są dalsze sondy skanujące LFS, RFS, XFS i SXS.

Zestaw zawiera:
1x RFS-B 3-2, Sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz
1x RFS-E 03, sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz
1x RFS-R 50-1, sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz
1x SMA-SMA 1 m, przewód pomiarowy SMA-SMA
1x obudowa RFS, skaner przypadków systemowych Sondy 30 MHz do 3 GHz

RFS-B 3-2 - Sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz

Cewka pomiarowa sondy RF-B 3-2 H-field jest ustawiona prostopadle do wału sondy. Pozwala to na umieszczenie głowicy sondy bardzo blisko zespołu i uzyskanie silnego sprzężenia. RFS-B 3-2 wykrywa linie pola magnetycznego, które otworzą obiekt pomiarowy otworem.RFS-E 03 - Sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz

Korzystanie z ok. Elektroda 4x4 mm, która znajduje się w dolnej części głowicy sondy RFS-E 03, pola E z linii taktowanych, pinów IC i mniejszych elementów można wykryć.RFS-R 50-1 - Sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz

Sonda RF-R 50-1 H-field jest przeznaczona do wykonywania pomiarów polowych na złożeniach, urządzeniach lub kablach w odległości do ok. 3 cm. Sonda pola H może być używana do identyfikacji większych komponentów jako źródeł zakłóceń.Poza powyższymi dostępne są inne sondy pola bliskiego EMC:

RFS-R 3-2, Sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz
RFS-R 0.3-3, sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz

RFS-B 0.3-3, sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz
RFS-E 02, sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz

RFS-E 05, sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz
RFS-E 10, sonda skanująca 30 MHz do 3 GHz

XFS: zestaw pasywnych sond pola bliskiego 30 MHz - 6 GHzXFS-R 3-1 - Sonda pola bliskiego 30 MHz do 6 GHz

Sonda bliskiego pola XFS-R 3-1 jest przeznaczona do bezpośrednich pomiarów wysokiej rozdzielczości pól magnetycznych RF na zespole, np. wokół pinów i obudów IC, ścieżek przewodzących, kondensatora odsprzęgającego i komponentów EMC.
XFS-B 3-1 - Sonda pola bliskiego 30 MHz do 6 GHz

Cewka pomiarowa sondy XFS-B 3-1 jest nastawiona pod kątem 90 ° względem wału sondy. Po ustawieniu głowicy sondy pionowo, cewka pomiarowa bezpośrednio dotyka powierzchni płytki drukowanej. Pozwala to na stosowanie w miejscach na powierzchni obwodów drukowanych, które są ...
XFS-E 10 - Sonda pola bliskiego 30 MHz do 6 GHz

Elektroda w głowicy sondy XFS-E 10 ma szerokość ok. 0,2 mm. Dzięki sondom można znaleźć nawet najmniejsze źródła pola E, np. prowadzenie ścieżek o szerokości 0,1 mm lub pojedynczych kołków w wielopinowych układach scalonych. Aby zmierzyć, sonda pola E jest umieszczona na obiekcie.
XFS-E 09s - Sonda pola bliskiego 30 MHz do 6 GHz

Elektroda na głowicy sondy XFS-E 09 wykrywa pola elektryczne, które na przykład są odłączone od powierzchni układu scalonego. Rozdzielczość sondy pozwala na pomiary w odległości od 0,5 mm do 10 mm nad zespołem.
Wróć do spisu treści