Go2ANALYSE - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Go2ANALYSE

TECHNIKA SPECJALNA > DEKODOWANIE SYGNALOW > go2SIGNALS
Go2Signals firmy PROCITEC GmbH to zaawansowane rozwiązania programowe, przeznaczone do obróbki i dekodowania sygnałów radiowych. Obróbka sygnałów radiowych może odbywać się zależnie od potrzeb i możliwości użytkowników w trybach ręcznych lub zautomatyzowanych. Jeden z użytkowników DK8OK podzielił się ciekawymi uwagami i wideoprezentacją (poniżej) systemów go2SIGNALS.

    
go2Analyse - Oprogramowanie do analizy strumienia bitowego i charakterystyk kodowania.


Broszura Techniczna go2Analyse

go2ANALYSE oferuje rozbudowaną funkcjonalność opartą o analizy statystyczne, matematyczne i złożonia funkcji, dzięki czemu można określić charakterystykę zastosowanego rodzaju kodowania. Dodatkowo program zobrazowuje strumień bitowy, przedstawiany w różnych formatach, użytkownik może wykonywać operacje logiczne i edycję danych. Aktualnie dostępna wersja 64-bitowa pozwala na zwiększenie wydajności oprogramowania.


Główne cechy

 • Szeroki zakres funkcji logicznych, statystycznych, demultipleksowania, rozplatania, LFSR, wyszukiwania i dekodowania binarnego
 • Dodawanie lub modyfikowanie funkcji użytkownika za pomocą języka skryptowego
 • Wykorzystanie dekoderów DDL
 • Nagrywanie, zapisywanie i odtwarzanie kroków analizy
 • Pisanie określonych funkcji testowych, aby identyfikowanie nieznanego kodowania (np. Wielomiany CRC)
 • Kroki przetwarzania użyte do analizy kodu mogą być wykorzystane w wynikowych dekoderach
 • Łatwa implementacja bibliotek i korzystanie z programów zewnętrznych
 • Przetwarzanie już uwarunkowanych strumieni bitów
Przegląd

go2ANALYSE to przyjazne dla użytkownika i potężne narzędzie do analizy zarejestrowanych strumieni bitów. Oferuje różnorodne funkcje statystyczne, matematyczne i manipulacyjne w celu określenia właściwości zastosowanego kodowania. Jest to narzędzie, którego potrzebujesz, jeśli chcesz przeanalizować lub „zhakować” nieznane kody, np. pisać własne dekodery.

Analizawanie nieznanych protokołów
Do manipulacji wymagane są pliki danych binarnych, albo standardowe binarne dane surowe, albo formaty dostarczane przez go2MONITOR lub go2DECODE. Oprogramowanie oferuje wiele funkcji statystycznych, matematycznych i manipulacyjnych w celu określenia właściwości zastosowanego kodowania, w połączeniu z istotnymi funkcjami, takimi jak wizualizacje strumienia bitów w różnych formatach, operacje logiczne i funkcje edycji.

Proces analizy jest ułatwiony dzięki możliwości rejestrowania, zapisywania i odtwarzania etapów analizy. Ponadto istniejące dekodery DDL można zastosować do aktualnie przetwarzanego strumienia bitów, a używane tabele kodów i alfabety są dostępne do modyfikacji.

go2ANALYSE umożliwia użytkownikowi zbieranie informacji, które opierają się na adaptacji istniejących lub pisaniu nowych dekoderów. go2ANALYSE jest przeznaczony dla użytkowników posiadających podstawową wiedzę na temat teorii kodowania, a także odpowiedniego know-how w matematyce i algorytmach.
Funkcje

Wizualizacja i nawigacja strumienia bitów
Oprogramowanie go2ANALYSE zapewnia analitykowi wszystkie niezbędne funkcje do wizualizacji, oceny i przetwarzania strumienia bitów. Duża liczba funkcji pomiaru, wyszukiwania, manipulacji i logiki upraszcza proces analizy.

Funkcje zdefiniowane przez użytkownika
Nawet bardziej złożone problemy w analizie strumienia bitów można rozwiązać, ponieważ go2ANALYSE jest narzędziem otwartym. Daje to możliwość za pomocą języka skryptowego DDL (Decoder Description Language), aby ulepszyć lub zmodyfikować istniejące funkcje. Niektóre funkcje go2ANALYSE zostały zrealizowane w ten sposób. Kod źródłowy jest częścią przesyłki i stanowi podstawę do określonych modyfikacji.

Wymagane maski wprowadzania parametrów są ustalane za pomocą danych XML w prostej składni. Generowane w ten sposób „dekodery analizy” oferują nie tylko wyjście tekstowe, ale także zmodyfikowane strumienie bitów i proste obrazy graficzne.

Standardowy interfejs programowania
Zintegrowany interfejs programowania (C ++ itp.) Oferuje dodatkową możliwość rozbudowy. W ten sposób można osadzić samodzielnie opracowane algorytmy i dekodery; pliki dziennika, a nawet wyjścia mowy są możliwe. Biblioteki zewnętrzne i programy można zintegrować w łatwy i prosty sposób.

Historia dowodzenia i analizy
Cały przepływ pracy jest dokumentowany w pojedynczych krokach. Można go odtworzyć krok po kroku w dowolnym momencie. Wyniki pośrednie można wyświetlić na dowolnym etapie.
Dane techniczne

Pozyskiwanie danych
Plik strumienia bitów oparty na tekście
Spakowany plik binarny
Nagrywanie strumienia bitów z go2DECODE i go2MONITOR
Lokalizacja
w języku angielskim
Inne na zamówienie
Dokumentacja
PDF Instrukcja obsługi / PDF Pomoc online
Zalecany sprzęt komputerowy
Min. Intel I5 2 Core, 2 GHz, min. 4 GB pamięci RAM, zalecane 16 GB
HDD: min. Zalecane 50 GB (w zależności od pliku binarnego)
Rozdzielczość ekranu: min. 1280 x 1024 pikseli
OS
Windows 7 SP1 (z łatą Microsoft Windows KB2999226) / 10, 64-bitowy; Linux (CentOS / Redhat 7) 64-bitowy

INSTRUKCJA OBSŁUGI go2ANALYSE
Trening

Celem tego szkolenia jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób strumienie danych mogą być analizowane i przetwarzane za pomocą narzędzia programowego go2ANALYSE, w celu identyfikacji zebranych kodów właściwych dla wyników, tworzenia nowych dekoderów lub wspierania analizy nieznanych kodów.

Treść szkolenia:
 • Wprowadzenie do aplikacji i funkcji go2ANALYSE
 • Wykrywanie nieznanych powtarzających się sekwencji bitów
 • Wykrywanie oczekiwanych sekwencji bitów
 • Wykrywanie LFSR (rejestr przesunięcia liniowego) - Analiza wielomianów
 • Ćwiczenia praktyczne
Szkolenie zakłada wcześniejsze uczestnictwo w szkoleniu DDL, ponieważ jego treść opiera się na podstawach objętych kursem DDL.
Wróć do spisu treści