Go2MONITOR - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Go2MONITOR

TECHNIKA SPECJALNA > DEKODOWANIE SYGNALOW > go2SIGNALS
Go2Signals firmy PROCITEC GmbH to zaawansowane rozwiązania programowe, przeznaczone do obróbki i dekodowania sygnałów radiowych. Obróbka sygnałów radiowych może odbywać się zależnie od potrzeb i możliwości użytkowników w trybach ręcznych lub zautomatyzowanych. Jeden z użytkowników DK8OK podzielił się ciekawymi uwagami i wideoprezentacją systemów go2SIGNALS.   
go2Monitor - Modularne oprogramowanie pozwalające na sterowanie odbiornikami, klasyfikację, demodulację, decodowanie i rejestrowanie sygnalów z pasm HF, VHF i UHF

Broszura Techniczna go2Monitor


Nowe rodzaje sygnałów wymagają dokładnej rejestracji ze wszystkich mozliwych źródeł i szczegółowej analizy. Oprogramowanie go2MONITOR to zontegrowane środowisko umożliwiające ręczne lub automatyczne wykonywanie zadań. Potrzebne wyposażenie sprowadza się do komputera - notebooka z zainstalowanym oprogramowaniem, anteny i odbiornika.


Główne cechy

Przyjazny użytkownikowi
 • Przejrzysty graficzny interfejs użytkownika - Różne ekrany przeglądowe, pokaż / ukryj widoki i ustaw je indywidualnie.
 • Intuicyjna i przyjazna dla użytkownika nawigacja po menu: klasyczne menu i paski narzędzi z dostosowywanymi skrótami
 • Oszczędzające czas pomoce wejściowe i automatyzacje: Przeciągnij i upuść, wyróżnianie za pomocą kliknięcia myszy, import za pomocą podwójnego kliknięcia
 • Inteligentne, przydatne funkcje, takie jak Live Audio z funkcją Squelch, Globalna lista blokowania częstotliwości, Multi-modem itp.
Zintegrowana, automatyczna klasyfikacja z unikalnym podejściem do klasyfikacji
 • Wykrywanie sygnału w czasie rzeczywistym z klasyfikacją typu modulacji i śledzeniem sygnału wszystkich aktywnych sygnałów w paśmie częstotliwości
 • Automatyczna klasyfikacja typów modulacji i rozpoznawanie modemu
 • Automatyczny wybór optymalnego modemu
Optymalna baza sygnału: podłącz i kontroluj wiele odbiorników
 • Używaj jednocześnie odbiorników szerokopasmowych i wąskopasmowych
 • Edytuj kilka sygnałów wejściowych z różnych odbiorników jednocześnie
 • Obsługiwane są różne modele odbiorników różnych producentów
Oparta na zadaniach automatyczna kontrola zakresów częstotliwości
 • W pełni automatyczne rozpoznawanie sygnału na podstawie zadania z konfigurowalnym, bezstratnym automatycznym przetwarzaniem
 • Podsumowanie wyników z licznymi funkcjami filtrowania i sortowania
 • Użytkownik działa tylko jako „przełożony”
Obszerna lista protokołów komunikacyjnych
 • Ponad 200 trybów HF, VHF i UHF w standardzie, bezpośrednio dostępny pakiet wojskowy i PMR. Trwale powiększony o nowe nowoczesne tryby.
 • Rozszerzalna przez użytkownika biblioteka dekodera ze zintegrowanymi narzędziami programistycznymi i łatwym w użyciu językiem opisu dekodera (DDL)
 • Wiele w pełni automatycznych trybów. Autonomiczne wykrywanie używanych trybów transmisji i alfabetów
 • Duży zestaw dowolnie parametryzowanych uniwersalnych demodulatorów z wykorzystaniem wysokiej jakości filtrów, miękkiej decyzji i kontroli wyjścia dekodera
Skalowalny
 • Modułowy, skalowalny od 1 kanału do n (<200) kanałów - Nasze rozwiązanie go2MONITOR rozwija się wraz z Twoimi potrzebami. Można go rozszerzać i dostosowywać prawie bez ograniczeń i nie pozostawia nic do życzenia.
Możliwość rozbudowy przez użytkownika
 • Dostosuj istniejące dekodery lub opracuj nowe, indywidualnie, korzystając z języka DDL Python Scripting
 • Programowanie SQL
Nigdy nie przegapisz sygnału
 • Bezstratne nagrywanie wszystkich danych szerokopasmowego IQ w czasie rzeczywistym
 • Szybkie wyświetlanie widma i łatwa nawigacja poprzez przechowywanie danych spektralnych wraz z sygnałem IF
Doskonały przegląd wyników
 • Wszystkie sygnały i wyniki są automatycznie zapisywane
 • Przeglądarka wyników z licznymi funkcjami znakowania, sortowania i grupowania
 • Edytuj poszczególne ekrany i listy za pomocą skryptów Python
 • Twórz własne skrypty dla złożonych funkcji filtrów po prostu przez Sql
Przegląd

Nowe zagrożenia wymagają doskonałych informacji, pozyskiwanych i analizowanych ze wszystkich potencjalnych źródeł. Rosnąca liczba emisji i rosnąca gęstość tajemniczych sygnałów wytwarzanych przez nowe lub zmodyfikowane modemy wymagają wysoce zautomatyzowanego podejścia i zastosowania zaawansowanych systemów demodulacji i dekodowania.
go2MONITOR to modułowe, kompleksowe oprogramowanie do sterowania, klasyfikacji, demodulacji, dekodowania i nagrywania sygnałów HF, VHF i UHF odbiornika. go2MONITOR ma łatwy w użyciu, zautomatyzowany interfejs do monitorowania zadań. Jedno narzędzie zapewnia wszystkie niezbędne etapy przetwarzania - klasyfikację, demodulację, nagrywanie i dekodowanie - w całkowicie zintegrowanym środowisku.
go2MONITOR wspiera operatora w jednoczesnym monitorowaniu do ośmiu sygnałów. Jego automatyczne buforowanie pełnego szerokopasmowego sygnału wejściowego umożliwia łatwe przełączanie na nowe sygnały bez utraty informacji.
Znane sygnały można łatwo monitorować dzięki dołączonej liście stacji i obszernej bibliotece dekoderów. Dostępny kanał produkcyjny automatycznie przetwarza klasyfikację, rozpoznawanie i dekodowanie.

COMINT, SIGINT, Signal Corps, Homeland Security
go2MONITOR to samodzielna aplikacja i doskonale nadaje się dla wszystkich organów w organizacjach obrony i bezpieczeństwa.
EW
Operacje są wykonywane w coraz bardziej skomplikowanym środowisku widma elektromagnetycznego. Potrzeba niezakłóconego dostępu sił do środowiska elektromagnetycznego i korzystania z niego wymaga ciągłego informowania o aktualnej sytuacji.
Planowanie misji
Awansuj komandosów, potrzebujesz małego i automatycznego systemu do zbierania wymaganych danych niezbędnych do pomyślnego planowania misji w domu.
Monitorowanie widma
Dostarczamy organom regulacyjnym telekomunikacji (ITU) informacje na temat wykorzystania widma radiowego oraz, w razie potrzeby, dane umożliwiające identyfikację intruzów poprzez monitorowanie części ruchu.
Integratorzy systemów
Interfejs zdalnego sterowania jest dostępny i zapewnia wszystkie funkcje wymagane do zintegrowania go2MONITOR z aplikacją. Twój produkt będzie wcześniej na rynku i nie ponosisz ryzyka i kosztów związanych z opracowaniem własnego oprogramowania do dekodowania.

Określenie przydziału częstotliwości
go2MONITOR daje ogólne badanie określonej części spektrum radiowego. System działa w trybie automatycznym, wyszukuje wszystkie sygnały w określonym zakresie częstotliwości i przechowuje wyniki z klasyfikacji (częstotliwość, modulacja, szybkość symboli itp.). Można zdefiniować reguły kontrolujące zachowanie systemu.
go2MONITOR daje ogólne badanie określonej części spektrum radiowego. System działa w trybie automatycznym, wyszukuje wszystkie sygnały w określonym zakresie częstotliwości i przechowuje wyniki z klasyfikacji (częstotliwość, modulacja, szybkość symboli itp.). Można zdefiniować reguły kontrolujące zachowanie systemu.
Automatyczne wyszukiwanie i dekodowanie znanych typów sygnałów
go2MONITOR wyszukuje dekodowane sygnały w predefiniowanych zakresach częstotliwości. Znalezione sygnały są klasyfikowane, parametry techniczne sygnałów są oceniane, dekodowane, a wszystkie dane wyjściowe (tekst, dźwięk, dane binarne, metadane) są przechowywane w bazie danych. Można zdefiniować reguły kontrolujące zachowanie systemu.
Automatyczne wyszukiwanie i nagrywanie nieznanych typów sygnałów
go2MONITOR szuka niezdefiniowanych sygnałów we wstępnie zdefiniowanym zakresie częstotliwości. Znalezione sygnały są rejestrowane cyfrowo w celu dokładniejszej analizy. Reguły (np. Czas trwania serii, przepustowość) można zdefiniować w celu kontrolowania zachowania systemu.
Automatyczne monitorowanie częstotliwości
Wystarczy podłączyć SDR i rozpocząć dekodowanie najbardziej zaawansowanych protokołów
go2MONITOR monitoruje listę predefiniowanych częstotliwości. Jeśli rozpocznie się transmisja i możliwe jest dekodowanie, wówczas zapisywane jest wyjście dekodera. Jeśli dekodowanie nie jest możliwe, sygnał jest rejestrowany. Można zdefiniować reguły kontrolujące zachowanie systemu.
Ręczne monitorowanie częstotliwości online
go2MONITOR jest kontrolowany przez operatora. Operator dostraja odbiorniki, wybiera sygnał, używa klasyfikatora lub ręcznie uruchamia dekoder. Dane wyjściowe są przechowywane. Operator może korzystać z narzędzi wizualnych, takich jak FFT, spektrogram, wodospad, zoom i kursory. Dźwięk na żywo jest również dostępny do przesyłania opinii.
Rejestrowanie zakresów częstotliwości
go2MONITOR rejestruje IF w wybranym zakresie. Tryb ręczny jest możliwy, ale można również zdefiniować reguły kontrolujące zachowanie systemu.
Działania specyficzne dla użytkownika, kontrola, interfejs
Zaimplementowany silnik skryptowy Python zapewnia wszystkie funkcje, jeśli trzeba wykonać specjalistyczną automatyzację, która nie jest obsługiwana „od razu po wyjęciu z pudełka”.
Dane techniczne

Pozyskiwanie danych
Cyfrowy IF (złożony I / Q), przepustowość do 20 MHz spójny (1 MHz w wersji podstawowej)
Cyfrowe nagrania AF (złożone WAV 8, 16, 32 bity)
2 wejścia szerokopasmowe równolegle. Inne konfiguracje na zamówienie
Lokalizacja
Angielski lub niemiecki
Inne na zamówienie
Dokumentacja
PDF Pomoc online
Zalecany sprzęt komputerowy
Min. Intel i5 4 Core, 2 GHz, 8 GB RAM dla wersji 4-kanałowej
Min. Intel i7 8 Core, 2 GHz, 16 GB RAM dla wersji 8-kanałowej
HDD: min. Zalecane 500 GB (w zależności od nagrań)
Rozdzielczość ekranu: min. 1920 x 1080 pikseli lub dwa wyświetlacze 1280 x 1024 pikseli (zalecane wiele monitorów)
Szybki Ethernet dla cyfrowego wejścia IF
OS
Windows 7 SP1 (z łatą Microsoft Windows KB2999226) / 10, 64-bitowy
Linux (CentOS 7) 64-bitowy
ISO 9001: 2015
Firma jest certyfikowana (nie tylko sprzęt)
Licencja
USB-Dongle (CodeMeter)
Udostępnianie licencji z serwerem licencji
Technologia kodowania głosu AMBE + 2 ™ zawarta w tym produkcie jest chroniona prawami własności intelektualnej, w tym prawami patentowymi, prawami autorskimi i tajemnicami handlowymi Digital Voice Systems, Inc. Ta technologia kodowania głosu jest licencjonowana wyłącznie do użytku w ramach tego produktu licencjonowanego . Użytkownikowi tej Technologii wyraźnie zabroniono próbować wyodrębniać, usuwać, dekompilować, odtwarzać kodu źródłowego lub dezasemblować kodu obiektowego, ani w żaden inny sposób przekształcać kodu obiektowego w formę czytelną dla człowieka. Nr patentów USA # 8,595,002, # 8 359 197, # 8 315 860, # 8 200,497, # 7 970 606,
# 6 912 495 B2, # 6 199 037.

Instrukcja obługi go2MONITOR
Trening

Szkolenie go2MONITOR obejmuje pełny przepływ sygnału z podłączonego odbiornika do wyjściowej zawartości sygnału radiowego. Szczególny nacisk kładziemy na efektywne i zorientowane na zadania zastosowanie kompleksowych możliwości operacyjnych.

Dlatego celem naszych kursów szkoleniowych jest w szczególności szybkie przyswojenie informacji, a także przejrzyste administrowanie i prezentacja przekazywanych danych. Szkolenie z półautomatycznej obsługi go2MONITOR może być organizowane na żądanie.

Treść szkolenia:
 • Wprowadzenie do obsługi
 • Kontrola odbiornika
 • Analiza scenariuszy (przegląd wielu jednoczesnych emisji)
 • Przetwarzanie sygnału (przetwarzanie konkretnego sygnału, klasyfikacja, demodulacja, dekodowanie)
 • Wyświetlanie wyników (czasowe, spektralne, łączenie surowych danych i danych wyjściowych)
 • Opcjonalnie: Przejście z trybu ręcznego do automatycznego, tworzenie automatycznych zadań
 • Ćwiczenia praktyczne
Wróć do spisu treści