Strumieniowanie wideo o bardzo niskim opóźnieniu - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TESTERY TECHNIKA POMIAROWA ZESTAWY EDUKACYJNE EMC SYMULATORY KOMORY TESTOWE
Przejdź do treści

Strumieniowanie wideo o bardzo niskim opóźnieniu

TELEKOMUNIKACJA INTERNET > TELECAST H.265 5GPrzesyłanie strumieniowe wideo na żywo 5G


Ultra Low Latency Video Streaming Technology


Jako pionierzy mobilnych koderów H.265 HEVC, Soliton projektuje i produkuje wyjątkowo niezawodne urządzenia do przesyłania strumieniowego na żywo do przesyłania wideo z odległych lokalizacji. Podłączone kamery mogą wysyłać zaszyfrowany strumień video na żywo do centrum transmisji lub pokoju dowodzenia za pośrednictwem wielu połączonych 4G, 5G, Wi-Fi lub satelity. Są używane na całym świecie przez zespoły zajmujące się zbieraniem wiadomości, produkcją sportową, mobilnym nadzorem i zespołami organów ścigania, aby zapewnić wysokiej jakości obraz i dźwięk do transmisji na żywo z bardzo niskim opóźnieniem nie przekraczającym 100ms (low latency) i wysoką niezawodnością.
Soliton Systems Zao VMS Plus monitorowanie na żywo

Soliton Systems współpracuje z HUBem 5G w zakresie systemów transmisji wideo o ultra niskim opóźnieniu


Ultra Low Latency Video Streaming Technology
Soliton and HUB 5G

5G Hub i Soliton Systems, wiodący producent rozwiązań do strumieniowego przesyłania wideo w sieciach komórkowych, ogłosiły współpracę z Ericsson i VodafoneZiggo 5G Hub z siedzibą w Eindhoven w Holandii, aby wspólnie zaprezentować futurystyczne aplikacje, które stają się możliwe dzięki pojawieniu się 5G.

Technologia transmisji strumieniowej na żywo firmy Soliton jest tradycyjnie wykorzystywana przez programy telewizyjne i organy ścigania do transmitowania na żywo w czasie rzeczywistym wywiadów informacyjnych i produkcji sportowej przez połączone sieci komórkowe lub do mobilnego nadzoru z kamer ciała. Wraz z pojawieniem się 5G, w połączeniu z partnerstwem w 5G Hub, Soliton zaprezentuje nowe, pionierskie możliwości przesyłania strumieniowego na żywo w sieci 5G.

Jedną z głównych zalet firmy Soliton jest małe opóźnienie, które na przykład zazwyczaj wpływa na czas potrzebny na przesłanie obrazu na żywo z mobilnej kamery akcji w zdalnej lokalizacji do pomieszczenia dowodzenia i kontroli. Kamera jest wyposażona w koder, który kompresuje wideo, a następnie przesyła je strumieniowo przez sieci komórkowe, co zwykle zajmuje kilka sekund. Rozwiązania Soliton są w stanie obniżyć to do jednej dziesiątej sekundy, aby transmitować na żywo na duże odległości.

Go Ito, dyrektor handlowy Soliton Systems Europe, mówi: „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z VodafoneZiggo i Ericssonem nad platformą 5G HUB, gdzie możemy wspólnie zademonstrować przełomowe możliwości, jakie oferuje 5G. Soliton zawsze posiadał przełomowe innowacje jako część swojego DNA i zawsze cieszyliśmy się możliwością popychania technologii do granic możliwości. To partnerstwo umożliwia właśnie to ”.

Stefan Krijnen, menedżer ds. Rozwoju biznesowego 5G i IoT w firmie Ericsson i członek rady programowej 5G Hub, mówi: „Od samego początku istniała świetna chemia między Soliton Systems i partnerami 5G Hub. Dzięki rozwiązaniu Soliton do strumieniowego przesyłania wideo o niskim opóźnieniu, w połączeniu z ich mechanizmami kontrolnymi, zwiększa to naszą zdolność do pomocy koncentratorowi 5G i globalnemu ekosystemowi we wdrażaniu tych innowacji w domenach, takich jak mobilny nadzór, transmisja mobilna i zdalna obsługa - zwłaszcza w ich kontekście pochodzi z IT Security. ”

Pojawienie się 5G jest postrzegane jako bodziec dla szerokiej gamy nowych inicjatyw, od sterowania pojazdami i poprawy bezpieczeństwa na drogach po IOT i robotykę. Oczekiwaniem od 5G HUB jest udostępnienie zasobów szerokiemu gronu interesariuszy i mistrzów, aby podważyć status quo w naszym codziennym życiu i przenieść obecne innowacje na inny poziom.

O firmie Soliton Systems
Soliton Systems z siedzibą w Japonii i biurami w Europie, USA i Chinach, produkuje szereg produktów do szyfrowania i zabezpieczania wideo. Jej flagowe produkty, seria Smart-Telecaster Zao, są używane przez organy ścigania i szeroką gamę światowych nadawców, firm zajmujących się produkcją wiadomości i sportu, aby zapewnić najwyższą jakość szyfrowanego przesyłania strumieniowego na żywo w sieciach komórkowych. Rozwiązania Zao-S i Zao-SH są również wykorzystywane w aplikacjach do obsługi zdalnej, w których wymagane jest bardzo niskie opóźnienie, takich jak zdalne prowadzenie samochodów, sterowanie ciężkimi maszynami w niebezpiecznych środowiskach i sterowanie dronami przy pełnych potrzebach transmisji na żywo. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.solitonsystems.com

O HUB 5G
5G HUB to konsorcjum czterech ojców założycieli; VodafoneZiggo, Ericsson, Brainport Development i High Tech Campus. Znajdujący się w budynku High Tech Campus Eindhoven 25.3, 5G HUB obejmuje laboratorium testowe, zaplecze szkoleniowe i studio demonstracyjne z funkcjami 5G i IoT, aby zaoferować firmom, start-upom i studentom szansę odkrywania i współtworzenia nowej technologii 5G w ćwiczyć. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.5ghub.nl
Nadzór mobilny
Zdolne do szyfrowanego przesyłania strumieniowego na żywo z dronów, kamer ciała, kamer kasku, pojazdów, helikopterów i łodzi, zapewniając strumień zgodny z ONVIF dla systemu VMS z powrotem w centrum dowodzenia i kontroli.

Transmisja mobilna
W przypadku wiadomości, wydarzeń sportowych i innych produkcji na żywo Zao może służyć jako zamiennik ciężarówki OB. Transmisja na żywo w pełnej transmisji wideo w jakości HD przy niskim opóźnieniu, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zdalna obsługa
Transmisja wideo na żywo w czasie rzeczywistym z sygnałami sterującymi wykorzystująca małe opóźnienia 5G umożliwia nowe zastosowania biznesowe, takie jak; zdalna jazda, zdalna obsługa maszyn, zdalne aplikacje medyczne i wiele innych. Nasza nowa technologia Ultra Low Latency pozwala na osiągnięcie 35 ms od szkła do szkła (wyjście z kamery do monitora).

Wróć do spisu treści