Jak Unikac Podsluchow - Testery, Zasilacze, Przyrządy pomiarowe, Zestawy edukacyjne

HIK-CONSULTING logo
TECHNIKA POMIAROWA SYSTEMY EMC SYMULATORY
TECHNIKA POMIAROWA SYSTEMY SYMULATORY
Przejdź do treści

Jak Unikac Podsluchow

TELEKOMUNIKACJA INTERNET > Praca zdalna, Telekonferencje, Seminaria

BIZNES

JAK UNIKAĆ PODSŁUCHU W ROZMOWACH VoIP ?Ulot informacji w kontaktach biznesowych może mieć poważne skutki, a problem ulotu informacji o znaczeniu komercyjnym stał się jaskrawo widoczny w ostatnich dniach. Systemy telefoniczne VoIP, opierające się o komunikację poprzez SERWERY zlokalizowane w innych krajach, są oczywistym - słabym ogniwem, obniżającym poziom poufności komunikacji. Prowadzenie ważnych rozmów handlowych przez "standardowe" zagraniczne serwery w obecnych warunkach to nieomal pewność, że....


WŁASNE serwery VoIP i Telekonferencji, we własnej sieci, szyfrujące łączność - to oczywiste rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie możliwości podsłuchu rozmów choćby dlatego, że cała komunikacja odbywa się o ograniczonym geograficznie obszarze, bez przechodzenia przez standardowe, zagraniczne serwery VoIP, które są oczywistym "Targetem" dla firm zajmujących się podsłuchem.


Zabezpieczenia muszą dotyczyczyć także pomieszczeń konferencyjnych. Detektory złącz nieliniowych (NLJD) to profesjonalny sprzęt umożliwiający wykrycie urządzeń podsłuchowych w pomieszczeniach, elementach ubrań, meblach itp. Skanery radiowe wykrywają tylko aktywne podsłuchy, natomiast detektory złącz nieliniowych wykrywają podsłuchy nawet gdy te są w danej chwili nieaktywne.

Wróć do spisu treści